Na okruhu Losail v katarském Doha začal druhý oficiální test MotoGP.

Okruh Losail International Raceway v katarském Doha hostí v těchto dnech druhý oficiální test královské kategorie MotoGP.

Od středy do pátku budou permanentní piloti společně s několika testovacími jezdci pracovat na motocyklech s cílem připravit se na start úvodního závodu sezony 2021. Nejrychlejším jezdcem dnešního dne byl tovární jezdec Ducatu Jack Miller z Austrálie, který zajel čas 1:53,183.

Na druhé pozici skončil tovární jezdec Yamahy Fabio Qartararo, který ztratil pouze 0,080 sekundy. První dva jezdci již s časem, který překonal rekordní čas Marca Marqueze z roku 2019 – tedy 1:53,380.

Třetí nejrychlejší čas zajel další z pilotů továrního týmu Yamahy, Maverick Vinales ze Španělska, který na Millera ztratil dalších 0,247 sekundy. Nejlepší privátní jezdec byl dnes z Pramac Racing Teamu, a jednalo se o celkově čtvrtého Johanna Zarca, nejlepším nováčkem poté opět Enea Bastianini, který zajel čtrnáctý čas.

Testy pokračují i dnes ve čtvrtek a my bude opět aktuálně informovat…