Danillo Petrucci na satelitní Ducati byl nejrychlejším mužem dramatického druhého dne testu MotoGP v Sepangu. Těsně za ním skončil Jorge Lorenzo a jako třetí další netovární Ducati Hectora Barbery. Den byl poznamenám řadou pádů.

Nejdramatičtější pád měl Loris Baz, který svou Ducati opustil na cílové rovince v rychlosti 290 km/h. Příčinou pádu byl pravděpodobně defekt zadní pneumatiky Michelin. Po ohledání motorky ale technici přišli na to, že je zlomený zadní tlumič a zavěšení kola, takže budou nehodu dál pečlivě vyšetřovat.

Do odvolání Michelin zakázal použití zadní gumy s měkčí směsí, dokud nebude jasné, co pád způsobilo. Danillo Petrucci a Hector Barbera zajeli svoje výborné časy hned ráno právě s měkkou pneumatikou a jediný, kdo se na tvrdé směsi dokázal výrazně zlepšit, byl Jorge Lorenzo. Celý den byl poznamenám řadou nehod – spadli Dani Pedrosa, Yonny Hernandez a Pol Espargaro dokonce dvakrát ve stejné zatáčce.

Casey Stoner, který poprvé nastoupil k oficiálnímu testování s ostatními jezdci, skončil jako devátý sekundu za nejrychlejším jezdcem. Ducati mu ale nedovolili jezdit na nejmodernější evoluci Desmosedici GP16 a tak testoval pouze loňskou verzi GP15. Jestli se sveze ještě zítra při finálovém dnu zatím není známo.

 

Foto: Ducati, Yamaha, Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno