Na okruhu Sepang International v Malajsii dnes začal druhý IRTA test královské kategorie, nejrychlejším byl Valentino Rossi, časy na kolo dnes nespadly pod 2:00, náš Karel Abraham zajel sedmnáctý čas

Dnešní den na okruhu Sepang v Malajsii začal velkými teplotami, kdy povrch okruhu atakoval šedesátistupňovou hranici. To znamenalo, že po dopoledním testovacím bloku většina jezdců zůstala v době největších veder sedět ve svých boxech. Když poté v odpoledních hodinách teplota začala ustupovat, přišel přívalový liják, a s ním konec možností atakovat nejlepší časy z prvního malajského testování tohoto roku.

Nejrychlejším jezdcem dnešního dne byl Valentino Rossi, který při testu nové převodovky zajel již v dopoledních hodinách, kdy byly podmínky relativně nejlepší, čas 2:00,414. Na druhém místě skončil Španěl Dani Pedrosa, zatímco třetí byl Pol Espargaro.

Dobrou práci odvedl i jeho bratr Aleix Espargaro, který s motocyklem Suzuki zajel čtvrtý nejlepší čas a dokázal tak, že práce v aerodynamickém tunelu, na kterou se japonský výrobce zaměřil v posledních týdnech, měla své opodstatnění. Na páté pozici skončil dvojnásobný Mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo, který až na šesté místo odsunul úřadujícího šampióna a historicky nejrychlejšího muže v Sepangu, Marca Marqueze.

Aleix Espargaro  - SUZUKI - MotoGP

Možná trochu zklamáním je výkon jezdců továrny Ducati, kteří s motocyklem GP15, na kterém byla z důvodu nedotáčivosti změněna pozice motoru, zajeli až desátý (Dovizioso), resp. patnáctý (Iannone) čas.

Na trati byl i český jezdec Karel Abraham. Ten během dne zajel celkem 28 kol, přičemž nejrychlejší bylo to šestadvacáté, ve kterém zajel sedmnáctý nejrychlejší čas 2:02,394.