Již o nadcházejícím víkendu proběhne v japonském Motegi další závod MotoGP, který nabídne opět velkou bitvu o titul Mistra světa.

Po Grand Prix Aragonu dělí lídra šampionátu MotoGP Valentina Rossiho od nejbližšího pronásledovatele, druhého jezdce celkové klasifikace Jorge Lorenza, již pouze 14 bodů. O nadcházejícím víkendu proběhne další z velkých soubojů tovární dvojice Yamaha Movistar Teamu, který bude situován do prostředí závodního okruhu Twin Ring v Japonsku.
 
Oba jezdci na této dráze v Motegi již v minulosti zaznamenali skvělé výsledky, Rossi zde stál desetkrát na pódium MotoGP, a to včetně dvou vítězství (2001 a 2008), Lorenzo zde za posledních šest let byl pětkrát na stupních vítězů, z toho třikrát na nejvyšším stupínku (2009, 2013 a 2014).
 
 
 
„Jsme na cestě do Motegi, kde začneme velmi důležitou část sezony. Motegi je okruh, který mám velmi rád. Měl jsem zde v minulosti dobré závody, a také v loňském roce jsem zde měl dobrý víkend, nicméně Jorge byl silnější než já, a proto vyhrál. Z tohoto důvodu budu do toho muset dát naprosto všechno, protože je mezi námi rozdíl pouhých čtrnácti bodů. Může se to zdát hodně, ale je to málo bodů.

Musíme do toho dát maximum. Jsme konkurence schopní, což jsme až do této chvíle dokazovali. K dispozici jsou tři závody v řadě a bude tedy důležité neudělat v nich žádné chyby, ale zároveň se ujistit, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků. Cítím se dobře. Během testování v Aragonii jsem sice havaroval, ale nemám žádné další následky, jen trochu odřenou ruku. Jsem v pohodě a připraven na nadcházející tři události.“ 
„Mám po Aragonu stále skvělé pocity. Bylo to perfektní vítězství před domácím publikem. Také jsme byli schopni dosáhnout titulu Mistrů světa pro Movistar Yamaha MotoGP Team. Víkend to byl perfektní a navíc jsme mohli získat nějaké body v porovnání s Valentinem. Šampionát je úžasný, ale od této chvíle se budeme muset více soustředit, zejména pokud chceme udržet tempo a pokusit se vyhrát titul.

Další zastávkou je Japonsko, místo, na které mám dobré vzpomínky, a to zejména z posledních dvou let. Motegi je typický okruh zabrzdit a akcelerovat, ale z nějakého důvodu jsem zde v minulosti mohl zajet velké závody, i když tento typ okruhu může být vhodnější pro naše soupeře. Letos toužíme po další velké bitvě. Doufejme, že můžeme nabídnout další krásný závod a ještě více zdramatizovat šampionát. Jak jste možná slyšeli, měl jsem malou příhodu, když jsem trénoval, ale jsem v pohodě, jen mne trochu bolí v levém rameni, ale v Motegi budu závodit bez jakýchkoliv problémů.“

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno