Potřetí v letošní sezoně a potřetí v řadě na německém okruhu Sachsenring, zvítězil v kvalifikaci královské kategorie MotoGP španělský obhájce titulu Marc Marquez, který při dnešní druhé kvalifikaci zlepšil nejrychlejší čas motocyklu na okruhu Sachsenring na hodnotu 1:20,336.

MotoGP – 2. kvalifikace
Potřetí v letošní sezoně a potřetí v řadě na německém okruhu Sachsenring, zvítězil v kvalifikaci královské kategorie MotoGP španělský obhájce titulu Marc Marquez, který při dnešní druhé kvalifikaci zlepšil nejrychlejší čas motocyklu na okruhu Sachsenring na hodnotu 1:20,336.
Na druhém místě skončil jeho týmový kolega Dani Pedrosa, který na Marqueze ztratil 0,292 sekundy. Honda na krátkém okruhu poměrně odskočila všem. Se ztrátou 0,585 sekundy poté dokončil kvalifikační snažení další ze španělských jezdců, Jorge Lorenzo.
Ve druhé řadě bude zítra stát Andrea Iannone, Yonny Hernandez a Valentino Rossi. Třetí řada bude složená z bratů Aleixe a Pola Espargarových, které doplní Brit Bradley Smith. Čtvrtou řady naopak vytvoří Brit Cal Crutchlow, Ital Andrea Dovizioso a Španěl Maverick Viñales.

MotoGP – 1. kvalifikace
Nejrychlejšími jezdci úvodní kvalifikace MotoGP se stala dvojice Yonny Hernandez a Maverick Viñales, kteří tak postoupili do rozhodující druhé kvalifikační fáze. Hiro Aoyama s Hondou AB Motoracing Teamu se kvalifikoval 12., resp. 22. časem a na startu závodu tak bude stát až v osmé startovní řadě.

1. Yonny Hernandez (COL, Ducati) 1:21,333