V roce 2017 se v MotoGP představí celkem šest továren, šampionát bude omezen na počtu startujících jezdců a zvýší se počet závodů v sezoně

V letech 2017 až 2021 bude v královské motocyklové třídě MotoGP působit šest značek. Také bude omezen počet jezdců a mírně se může zvýšit počet Velkých cen v seriálu mistrovství světa. Vyplývá to ze smlouvy, kterou v Assenu podepsala komise Grand Prix, kterou tvoří zástupci motocyklové federace (FIM), promotéra seriálu Dorna, sdružení výrobců (MSMA) a týmů (IRTA).
 
V MotoGP působí v současnosti tovární týmy značek Honda, Yamaha, Ducati a od letoška navrátilci Suzuki a Aprilia. V roce 2017 by měla přibýt KTM, jejíž stroje nyní jezdí pouze v nejslabší třídě Moto3.
 
 
Od přespříští sezony bude omezen počet jezdců, jichž by mělo být minimálně 22 a maximálně 24 pilotů. V aktuální sezoně jezdí v MotoGP pětadvacet závodníků včetně jediného Čecha Karla Abrahama.
 
“Chceme stabilní šampionát,” řekl k nové smlouvě prezident FIM Vito Ippolito, jenž se nebráni rozšíření počtu Velkých cen ze současných osmnácti. “Mohli bychom mít až 20 závodů, více ale ne,” dodal šéf motocyklové federace.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno