Závodní ředitel italské továrny Ducati je přesvědčen o tom, že Valentino Rossi bude v nadcházející sezoně ještě silnější než v loňském roce.

V letech 2011 a 2012 absolvoval italský závodník Valentino Rossi své vůbec nejbídnější sezony v celém působení v královské kubatuře MotoGP, a to v barvách továrního týmu italské Ducati. Bezprostředně po návratu do továrního týmu Yamaha šly ale Rossiho výsledky rapidně nahoru a v loňské sezoně dokázal vyhrávat závody.
 
To překvapilo i závodního ředitele boloňské továrny pana Paola Ciabattiho, který ale zároveň dodává, že od Rossiho očekává v nadcházející sezoně ještě silnější výkony.
 
Valentino Rossi 2015
 
„Když to řeknu upřímně, byl jsem opravdu překvapený. Zároveň jsem ale měl i za Valentina radost, že dokázal ve svých pětatřiceti letech najít sílu a vůli se znovu opřít do tvrdé práce. Jen díky silné vůli se mu podařilo dostat opět na špičku a bojovat o vítězství v závodech. V loňském roce měl fantastickou sezonu, před tím klobouk dolů”

Když bojujete proti Lorenzovi a Márquezovi, není to žádná dětská hra. Valentino ale uznává pouze vítězství. Našel znovu motivaci a udělá vše pro to, aby byl znovu nejlepší. Letos chce bojovat o titul, to je dle mého názoru obtížný a velmi ambiciózní cíl. Pokud ale chcete něčeho dosáhnout, musíte si klást vysoké cíle,“ řekl Paolo Ciabatti pro Speedweek.

Foto: Ducati, Yamaha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno