MotoGP Yamaha Petronas Manažer týmu Petronas prohlásil, že udělají maximum pro to, aby se Valentino vrátil na pódium.

V pondělí dopoledne proběhlo oficiální představení nových válečných barev týmu Petronas Yamaha, kam pro letošní rok přestoupila žijící legenda šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů – Ital Valentino Rossi.

K tomuto přestupu se nyní vyjádřil i samotný manažer týmu Petronas – pan Razlan Razali. Dle jeho slov je Rossi opravdovou ikonou motocyklového sportu a je pro něj ctí mít takového jezdce ve svém týmu.

Vale je žijící legenda, když jsme se poprvé o tomto tématu bavili, dostal jsem husí kůži. Pak jsme se bavili osobně mezi závody v Misanu a poznal jsem, že je to opravdu pohodový člověk. Samozřejmě jsem hrdý na to, že právě tohoto jezdce budeme mít v našich barvách a myslím si, že ještě pár sezon zůstane. Uděláme maximum pro to, abychom mu dopomohli se vrátit na pódium,“ řekl Razlan Razali.

YAMAHA PETRONAS SRT 2021

#46 Valentino Rossi (ITA)
datum narození: 16. 2. 1979
loňský výsledek: 15. celkově
#21 Franco Morbidelli (ITA)
datum narození: 4. 12. 1994
loňský výsledek: Vicemistr světa (3x vítězství)

 

 

Valentino Rossi
„Jsem velmi hrdý na to, že mohu být součástí Petronas Yamaha Sepang Racing Teamu. Je to pro mne nová výzva. Jedná se o velmi mladý tým, ale v posledních dvou letech byl již opravdu konkurenceschopný. Jsem rád, že vidím svůj nový motocykl pro tento rok a opravdu se mi líbí barvy motocyklu, kombinézy, helmy a všeho ostatního. Vypadá to úžasně. Mým cílem do roku 2021 je být konkurenceschopný, bojovat v závodech o vítězství, bojovat o dosažení pódií, a také na konci sezóny bojovat o dobré umístění v celkovém pořadí Mistrovství světa. Všichni se velmi soustředíme na naše cíle, abychom byli co nejlepší. Myslím, že s Francem jsme velmi zajímavá dvojice jezdců, protože se opravdu dobře známe. Celý tým má spoustu motivace a dáme do toho maximum, abychom společně dosáhli nejlepšího možného výsledku. Jsme připraveni začít.“

 

Franco Morbidelli
„Bude to můj třetí rok s týmem, z mnoha důvodů mám rád Petronas Yamaha SRT. Zbarvení YZR-M1 pro rok 2021 je podobné, jako v posledních dvou letech, ale stále se trochu mění. Je to stejné, ale jiné, takže se mi moc líbí. Co se liší od posledních let, je můj týmový kolega. Očekávám a doufám, že to bude pro Valeho a pro mne skvělá sezóna. Máme mnoho let výborné vztahy a navzájem se toho hodně naučíme. Mým osobním cílem pro rok 2021 je zlepšit se, zlepšovat se jako člověk, jezdec a sportovec. Vím, že je to těžké a obtížné, protože v loňském roce jsme jezdili docela rychle a zajeli jsme skvělé závody, při kterých jsme dosáhli vynikajících výsledků. Ve srovnání s rokem 2020 se však budeme muset snažit zlepšit, takže to je můj cíl, snažit se být rok co rok lepší.“

 


Video z oficiálního představení týmu zde:

 

 

 

 

 

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: Yamaha Petronas SRT

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno