Druhý ročník poháru Motohouse Cup pokračoval poslední květnovou sobotu už svým třetím závodem na brněnském Masarykově okruhu a to opět v kompletním programu čtyř závodů.

Vítězství v nejslabší třídě Supersport 600 putovalo tentokráte do Německa. Postaral se o to Thomas Stingl, který porazil dvojici Rakušanů Roberta Auera a Gerharda Bammachera. Z českých jezdců dokázal bodovat pouze čtrnáctý Zakaria Nemrah.

Jinak tato třída zaznamenala rekordní účast, když se na start závodu postavilo 28 pilotů. Podobně jako na minulém závodě na Slovakiaringu, také v Brně dokázal vybojovat “double” Němec Alexander Saiz. První vítězství získal ve třídě Supersport 750. Také zde ho na stupních vítězů doplnili dva Rakušané – druhý Jirka Solbrig a třetí Richard Finazzer. České zastoupení jsme v této třídě neměli. Druhé prvenství si Saiz připsal ve třídě Superstock 1000. Tady jasně dominoval a druhému krajanovi Rico Söhnelovi “nadělil” více jak třináct vteřin. Třetí skončil Rakušan Hannes Weiss.

První desítku pořadí uzavřel domácí jezdec Radoslav Jura, hned za ním projeli cílem Lenka Viktorová a Pavel Paldus. Lenka Viktorová jako jediná zatím dokázala bodovat ve všech třech odjetých závodech a v celkovém pořadí je hned za vedoucím Saizem! Německou nadvládu přerušil ve třídě Superbike Rakušan Martin Stranz. Ten zvítězil před svým krajanem Ernstem Tischem a Němcem Tino Stinglem, bratrem vítěze “šestistovek”. Z Čechů bodoval devátý Zdeněk Majer.