MOTOSALON se neobejde bez adrenalinového doprovodného programu. Od 8. do 11. března se návštěvníci brněnského výstaviště dočkají mnoha motorkářských show, řadu aktivit si však budou moci sami vyzkoušet.

Hlavní část venkovního programu se odehraje venku v nové Show aréně. Pro návštěvníky bude však atraktivní také program na pódiu v pavilonu P.

 

CRAZY DAY předvedou nabitý program. Nezapomenou ani na děti

Již tradičně přijedou na výstaviště kaskadéři z CrazyDay. A rovnou si přichystali i novou show, kterou pilují již od listopadu loňského roku. „Budou se divit i ti nejotrlejší z nejotrlejších,“ slibuje drsné kaskadérské kousky Jan Holub.Proti „jeho“ chlapům na mašinách se postaví třeba tým vítěze německé streetové série v kategorii PROFI v in-line bruslích Martin Krutina. „Letos s námi dorazí i dvaadvacetiletý moto kaskadér Mark Wunsch, který se nebojí ničeho. Právě on míní pokořovat fyzikální zákony,“ láká na vystoupení Holub. Velkou novinkou potěší i motorkáře, kteří se chtějí naučit jezdit po zadním kole. Program je připraven i pro děti. „Určitě je nejen rozesmějeme, ale i překvapíme. Dětskému programu, který je zahrnutý v celkové show, se s přípravami věnujeme možná někdy více, než programu pro dospělé a ani tento rok to není jinak,“ poznamenal Holub.

 

Vypilovaná ScooterJump Show

Loni CrazyDay diváky uhranuli svojí ScooterJump Show. A kvůli velkému ohlasu ji letos posunuli ještě dál. Pozvání přijal nejlepší slovenský moto kaskadér Peter Bakala. Postaví se proti „domácí“ hvězdě Michalu Martínkovi – jednomu z nejlepších českých moto kaskadérům a všichni pravidelní návštěvníci Motosalonu jej už dobře znají. „Jako další host bude desetiletá slečna, Denisa Pecháčková, která získala dvě zlata na juniorském mistrovství světa a je vítězkou českého mistrovství v cyklotrialu,“ přiblížil Holub. Salta na kolech bude házet Dan Miler, Adam Halbich, Jan Pečeňa a Petr Fišera na koloběžce. Kousky na trial kole přdevede Vašek Gryc a jeho hosté. A pak návštěvníci uvidí samotného Jana Holuba, Járu Poláka, Jana Smožka a další. ScooterJump Show je o show na malých 50 cm3 skútrech, které jsou speciálně postavené pro pády a skoky.

Show aréna zaujme všechny motocyklové fandy

Kromě CrazyDay se v Show aréně předvedou i další legendy moto světa. Atraktivní budou například volné tréninky gymkhanerů. Se svou Mot Show přijede i Míra Lisý. Celý den bude tedy o zábavu v aréně postaráno! Návštěvníci se dočkají také Moto KennyRoad Show, tedy jízd na historických motorkách.

 

Workshopy Automotodromu Brno

Na stánku Automotodromu Brno se fanoušci mohou těšit na zajímavosti ze světa motocyklového sportu. Vystaven zde bude závodní motocykl Karla Abrahama ze seriálu MotoGP. Fanoušci mají zároveň možnost pořídit si vstupenky jak na Grand Prix České republiky 2018, tak na závod MS Superbiků, který se na Masarykův okruh vrací po pětileté přestávce. Workshop Na motorce po zadním nabídne detailní vhled do principů akrobatické jízdy na motorce. Zájemci se dozví, čím jsou specifické motorky, se kterými se stunt jezdí, jak s tréninkem podobného stylu jízdy vůbec začít, nebo čím je trénink stuntridingu prospěšný při standardní jízdě na motorce. Workshop Z odrážedla do MotoGP je určen především dětem a jejich rodičům, kteří by společně chtěli vstoupit do světa motocyklového sportu. Od trenérů a členů Minibikové akademie Masarykova okruhu se dozví, jak začít, jak probíhají tréninky nebo jak je to se závoděním.

Testování skútrů i celodenní jízdy pro návštěvníky

MOTOSALON nabídne návštěvníkům mnoho možností, jak si vyzkoušet některé stroje přímo na vlastní kůži. V pavilonu F bude k dispozici elektrodráha, kde si po celý den mohou zájemci zajezdit na čtyřkolkách, koloběžkách a elektrokolech. Na volné ploše K je pak připraveno testování skútrů do 125 cm3.

 

Program na pódiu v pavilonu P

Každý den se bude konat program také přímo v pavilonu P, a to na pódiu. Vše začne slavnostním zahájením ve čtvrtek ve 13 hodin. Veletrh zahájí známé tváře motocyklistického světa. V průběhu veletrhu vystoupí i Míra Lisý, Moto Gymkhana nebo Girl´s Moto Gang Brno. Kurzy první pomoci pak ukáže Firsthelp. Dorazí také Pavel Kejmar (Supermoto), František Smola (MX) nebo třeba Josef „Káďa“ Kadeřábek, který představí charitativní projekt 10. MDA RIDE na pomoc dětem se svalovou dystrofií. O své zážitky se podělí také účastníci Rally Dakar 2018 a členové týmu Moto Racing Group. O návratu MS Superbiků do ČR povypráví Ondřej Ježek, jezdec týmu Guandalini.

 

Kompletní info o stíncích dovozců motorek naleznete ZDE

 


zdroj: TZ motosalon BRNO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno