Legendy, kaskadéři, inovace a testovací jízdy – tak by se dal stručně shrnout hlavní motiv akce Motovíkend, svátku motorkářů konaného na brněnském výstavišti.

Prodloužený víkend 8. – 10. dubna nabídne v hale V a na venkovních plochách novinky známých motocyklových značek i legendární stroje, které zůstanou slavné navěky. Originální přestavby, speciální dakarskou úpravu Samuraje i legendární Pérák si nesmíte nechat ujít, stejně jako příležitost vyzkoušet různé typy motocyklů světových značek. Tak vzhůru do sedel!

 

Legendární Jawa Pérák se vrací na české silnice

 

I když od jeho prvního uvedení uplynulo téměř třičtvrtě století, je Pérák stále synonymem pro pokroková řešení  v barvách nejstarší tuzemské motocyklové značky Jawa. Ve své době inovativní stroj na světové úrovni začal vznikat  tajně již za druhé světové války aby ovládl české silnice na přelomu 40. a 50. let minulého století.  Pak ho postupně nahradily kývačky, panelky atd.. V současnosti legenda Pérák znovu ožívá s moderním čtyřtktním motorem v líbivém nadčasovém designu “bobber”.

Více info ZDE

ROYAL ENFIELD
uvádí na trh
CROSSOVER SCRAM 411 ADV

 

Temperamentní, víceúčelový crossover, který kombinuje DNA vysokohorského dobrodruha s autentickými vibracemi scrambleru. Zbrusu nová podkategorie, která je schopná širšího využití, optimalizovaná pro agilitu a vždy připravená čelit výzvám. Scram 411 bude k dispozici ve dvou variantách a pěti ohromujících barevných provedeních – evropské ceny budou oznámeny v polovině dubna.

Více info ZDE

Kaskadérskou show plnou adrenalinu předvede
SPECIAL BROTHER CREW

 

Venkovní Show Arena nabídne po celé tři dny skvělý program. Mezi lákadla bude patřit i adrenalinová show, kterou předvedou kaskadéři SPECIAL BROTHER CREW v čele se stuntriderem Adamem Peschelem.

Více info ZDE

 

CF Moto loni prodala
v Česku téměř 1600 strojů

 

Čínský výrobce motocyklů a čtyřkolek CF Moto se na českém trhu plně etabloval, o čemž svědčí i fakt, že se pravidelně umísťuje mezi třemi nejprodávanějšími značkami. Například loni prodala v Česku 1581 strojů, což je více než sedmiprocentní podíl na trhu. Chybět proto nebude ani na dubnovém zahájení sezóny v rámci akce Motovíkend.

Více info ZDE

Ukaž svůj vymazlený motocykl
Easyriders Custom City

 

V rámci Motovíkendu se v hale V uskuteční Easyriders Custom City –  setkání stavitelů a úpravců motocyklů, to vše pod záštitou časopisu Easyriders.  Účast přislíbili zvučná jména custombuildingu Zbyšek Hazmuka – Bagger Custom Club, František binka FBI, ANGRY BULL Custom, Reaper Cycles, Zbyněk Kostis K&K motorcycles, P&T kustom, Pepa Kolínek Copperwork, VMP Míra Žižka a další. “Bude to takové menší customové městečko stavitelů a úpravářů motorek, nesoutěžní výstava všech milovníků tohoto druhu zábavy. Hodně přestavbářů nechce soutěžit, chce ukázat své motorky, svá díla, na kterých pracují léta a společně s dalšími staviteli se u toho pobavit, předat si zkušenosti,“ vysvětluje organizátor Martin Růžek.

Více info ZDE

 

Na Motovíkend přijede
Ollie Roučková

 

Zahájit motorkářkou sezónu přijede na Motovíkend i závodnice Ollie Roučková. Předvede zde dakarské auto Suzuki Samurai a zapojí se také do doprovodného programu.

Více info ZDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno