Autodrom Most ještě letos přivítá další motocyklový podnik ranku světového – EWC Mistrovství světa vytrvalostních závodů motocyklů

Závod Suzuka 8 Hours, který se měl konat 7. listopadu v Japonsku, byl zrušen kvůli pandemii COVID-19, která se v Japonsku v posledních týdnech zhoršila. Aby se posílil kalendář FIM EWC, byl do kalendáře zařazen nový evropský závod 8 hodin Mostu, který nahradí 8 hodin Oscherslebenu, původně plánovaný na květen tohoto roku.

Pořadatel závodu Suzuka 8 Hours, společnost Mobilityland, Mezinárodní motocyklová federace (FIM) a Eurosport Events, promotér FIM EWC, se po konzultaci s místními úřady rozhodli zrušit závod Suzuka 8 Hours, který se měl konat 7. listopadu 2021 v Japonsku. Tento ikonický závod v kalendáři vytrvalostních závodů FIM se vrátí v červenci 2022.

 

 

Do kalendáře FIM EWC pro rok 2021 již byl zařazen nový evropský závod. V sobotu 9. října se v České republice uskuteční závod 8 hodin Mostu, který bude součástí dvojzávodu FIM EWC a FIA WTCR. Tyto dva mezinárodní seriály pořádané společností Eurosport Events se již společně konaly na Slovensku a v malajském Sepangu. Nový evropský závod nahradí závod v Oscherslebenu, který se měl původně konat v květnu 2021.

Po závodě Bol d’Or, který se uskuteční 18. a 19. září v Le Castellet, bude premiérový ročník závodu 8 hodin Mostu 9. října v roce 2021 finále Mistrovství světa FIM Endurance a Světového poháru FIM Endurance. Bodové hodnocení bude podle předpisů navýšeno o 150 %, což znamená, že vítěz závodu bude mít k dispozici 45 bodů v každé třídě.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

 

1 komentář

  1. blázínci, tou dobou už budou u nás ranní mrazíky a sychravý studený podzimní počasí… Tady nejste na riviéře.. Koho to mohlo napadnout proboha…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno