Třicet stálých účastníků z 11 zemí včetně tří českých zástupců. To je startovní listina letošního mistrovství světa Flattrack.

Formátem šestnácti základních jízd, ze kterých postupuje 10 závodníků přímo do finále a následně dva z last chance byl seriál zahájen v německém Diedenbergenu jen pár kilometrů nad Frankfurtem.

Na tento ročník obdržela česká federace o jedno startovní místo pro MS méně, než loni. Tedy místo čtyř zástupců budeme mít pro celý seriál tři stálé závodníky a jednu Wild card na domácí závod v Pardubicích (24.9.).

Dráha v Německu patří spíše k užším a terénem k technicky náročnějším oválům. O dramatické momenty nebyla nouze. O jeden z nich se postaral italský favorit na celkové vítězství Francesco Cecchini, který měl pád téměř totožný s loňským rokem a musel pro zranění odstoupit.

 

 

V základních jízdách, ve kterých flattrackaři startují po osmi, se z českých závodníků nejlépe dařilo Ervínu Krajčovičovi, který si s výsledky 2-6-1-3 vyjel celkem 20 bodů. To stačilo na přímý postup do finále ze sedmého místa a jen o bod mu unikl výběr startovní pozice v 1. řadě. Jiřímu Krausovi v loňském roce zde v Německu uteklo finále o jediné místo v last chance. Letos si chtěl spravit chuť, bohužel to bodově nevyšlo.

V jedné z jízd ztratil několik pozic smolně těsně před cílem, což ho stálo cenné body. V základních jízdách zapsal umístění 4-6-5-6. V součtu to dalo 11 bodů a možnost bojovat v last chance utekla o jeden bod. Totožně na tom byl Ondřej Svědík, který si vyjel stejně jako Kraus 11 bodů (5-6-4-6) a na boje o světové body to bohužel nestačilo. Oba si z Německa odvezli 22., respektive 23. místo.

 

 

Do finále nastoupilo 12 závodníků startujících ve dvou řadách. V první zatáčce bývá tradičně velmi těsno a nejlépe z ní odjel japonský závodník Masatoshi Ohmori. Naopak propad zaznamenal Ervín Krajčovič, který se pohyboval kolem desátého místa.

Předjíždět šlo složitě a během dvanácti kol se vyplatilo spíše vyčkávat. První místo převzal Corradetti, aby ho kolo před koncem ztratil a nakonec se propadl až na třetí místo. Během dvou zatáček se přes něj přehnali Boncinelli a tvrdým manévrem také Bailo. Krajčovič dojel na 12. místě.

Když jsem viděl startovku, tak jsem netušil co čekat. Konkurence je obrovská a jako cíl jsem si dal dostat se jakkoliv do finále. Základní jízdy mi sedly a postupně jsem v nich head to head porazil všechny z první trojky. Před finále jsem trochu doufal, že budu výš než dvanáctý a přestože jsem si svůj osobní cíl splnil, jsem po závodech spíš zklamaný, protože určitě bylo na mnohem víc. Chci poděkovat Orion – Orion Moto Racing Group, tátovi a Kamilovi Peukerovi, protože během závodu toho na motorce odmakali snad víc než já na dráze.”, popsal 1. GP Ervín Krajčovič.

Letos se sešla opravdu nabitá startovní listina a řekl bych, že oproti minulým letům velice vyrovnaná. Do finále mohl postoupit z první dvacítky téměř kdokoliv. Naši se prali statečně, ale Ondru s Jirkou bohužel semlelo postupové síto a nedokázali postoupit ze základních jízd. Ervínovi se to povedlo a dostal se přímo do finále. Už teď se těšíme na další závod MS”, dodal Pavol Pučko, manager české flattrackové reprezentace.

 

 

 

 

Výsledky MS Flattrack Neměcko 2022
  1. Matteo Boncinelli (ITA)
  2. Gerard Bailo (SPA)
  3. Kevin Corradetti (ITA)
  1. Ervín Krajčovič (CZE)
  2. Jiří Kraus (CZE)
  3. Ondřej Svědík (CZE)

 


Seriál pokračuje dalším závodem 3.9. ve Francii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno