Italové mají dvě báječné vlastnosti. Za prvé jsou velmi hrdí na svůj národ a za druhé si libují v limitovaných edicích. A tak když letos slaví italský národní akrobatický letecký tým 50. výročí, dočkal se svět hned dvou úžasných strojů na jeho poctu.

Prvním „Frecce Tricolori“ je úžasný automobil Pagani Zonda Tricolore Edition – postavena na bází modelu Cinque. K jeho pohonu slouží atmosférický vidlicový dvanáctiválec AMG 6.0, jehož výkon činí 678 koní, což zajistí stovku za 3,4 s, dvoustovku za 9,6 s a maximálku blízkou 350 km/h.

Dále se chlubí karoserií z titanu a karbonu, barevné provedení odpovídá barvám letadel používaných Frecce Tricolori. Pagani Zonda Tricolore má existovat pouze v jednom jediném exempláři, cena je stanovena na monstrózních 1,3 milionu Euro (zhruba 34 milionů Kč).

Druhá pocta vojenské akrobatické letce pak vychází z továrny MV Agusta a je jí model F4 Frecce Tricolori. Od standardní F4 se liší perleťovým lakováním se speciálními barvami, karbonovými a titanovými doplňky a plaketou s označením limitované edice. MV Agusta se chystá vyrobit 11 kusů.

A cena? Pravděpodobně žádná, všech jedenáct kusů dostanou piloti letky Frecce Tricolori. No řekněte, nechtěli byste mít tyhle dvě krasavice pěkně vedle sebe v garáži?

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno