Trojice mimořádně oblíbených modelů značky Honda – CB500F, CBR500R a CB500X – získala pro modelový rok 2022 vylepšené motory a podvozek.

  • Změnami pro rok 2022 prošly všechny tři modely z kategorie 500 cm3: CB500F, CBR500R i CB500X
  • Vylepšení podvozku zahrnují novou 41mm inverzní vidlici Showa SFF-BP, nové lehčí kyvné rameno, lehčí kola či nové přední brzdy se dvěma 296mm kotouči
  • Nové nastavení systému vstřikování paliva zlepšuje průběh točivého momentu a pocit z dynamiky jízdy
  • Modernizovaný vzhled s novými barvami a grafikou

Trojice mimořádně oblíbených modelů značky Honda – CB500F, CBR500R a CB500X – získala pro modelový rok 2022 vylepšené motory a podvozek. Tyto úpravy dále zvyšují širokou oblibu těchto strojů mezi začínajícími i zkušenými jezdci.

Od čtyřválcových modelů střední hmotnostní kategorie CB650R a CBR650R zdědily tyto stroje novou 41mm inverzní vidlici Showa SFF-BP, která je hlavní změnou v přední části stroje, a která nabízí ještě lepší ovladatelnost a vyšší kvalitu jízdy.

 

 

Další změnou jsou lehčí hliníková kola s paprsky ve tvaru písmene Y u CB500F a CBR500R, jež jsou nově opatřena dvěma brzdovými kotouči o průměru 296 mm spolupracujícími s radiálně umístěnými třmeny Nissin. Enduro verze CB500X se svými sourozenci sdílí nové brzdy i odpružení, navíc však přináší delší zdvih lehčího 19palcového předního kola.

Všechny tři zábavné a úsporné stroje jsou vybaveny lehčím kyvným ramenem, které je tužší v rotaci, ale pružnější ve směru do stran, čímž zlepšuje ovladatelnost a chování v zatáčkách.

Energický motor o objemu 500 cm3 v srdci každého z těchto strojů stále disponuje maximálním výkonem 35 kW, což je horní hranice pro řidičské oprávnění A2, pro rok 2022 však získal nová nastavení jednotky elektronického vstřikování paliva PGM-FI, která ještě více zlepšují dostupnost točivého momentu a celkový charakter tohoto agregátu.

 

 

Nahý model CB500F získává pro rok 2022 tři nové výrazné barvy: Pearl Smoky Gray, Mat Axis Gray Metallic a Pearl Dusk Yellow, zatímco sportovní verze CBR500R bude dostupná v nové barvě Mat Gunpowder Black Metallic v kombinaci s výraznou novou grafikou odkazující na její vztah k závodním tratím.

Enduro verze CB500X bude pro rok 2022 dostupná ve dvou barevných provedeních: Mat Gunpowder Black Metallic a Pearl Organic Green. Všechny tři stroje budou navíc k dispozici v klasickém barevném provedení Grand Prix Red, které je pro značku Honda typické.

Zatímco díky svým kompaktním rozměrům a vstřícnému chování se trojice 500cm3 strojů Honda vyznačuje snadnou ovladatelností a vhodností jak pro běžné ježdění, tak pro učení, tytéž atributy potěší také jezdce postupující ze 125, stejně jako zkušené jezdce, kteří hledají menší motocykl, nebo kteří se k ježdění vracejí a chtějí stroj, s nímž budou moci vyrazit na víkendovou vyjížďku bez ohledu na její cíl.

Od představení této modelové řady v roce 2013 značka Honda v Evropě prodala přes 106 000 strojů CB/CBR. Každý z nich si přitom v široké modelové řadě značky Honda našel své vlastní místo.

Silniční model CB500F přitom představuje přibližně polovinu z celkového počtu prodaných kusů, zástupce světa závodů CBR500R drží 18% podíl a dobrodružný model CB500X se na celkových prodejích podílí 35 %.

 

 

Průzkum, který značka Honda provedla na reprezentativním vzorku zákazníků, poukázal na širokou oblibu těchto tří strojů v různých demografických skupinách jezdců.

Zjištěná data ukazují, že 45 % majitelů CB500F a 37 % majitelů modelu CBR500R jsou v motocyklovém světě nováčky, přičemž 45 %, respektive 60 % z nich je mladších 34 let, což dobře ilustruje, jak důležitou roli tyto modely hrají v životě nových mladých jezdců vstupujících do světa dvou kol.

Naopak, přes 75 % majitelů CB500X jsou zkušení jezdci, přičemž dalších 15 % se k jízdě na motocyklu vrátilo díky univerzálnosti, kterou toto kompaktní enduro s výrazným vzhledem, dlouhým zdvihem odpružení a vzpřímenou pozicí za řídítky nabízí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno