Čínskému CFMOTO se sedmistovkové retra CL-X hodně vydařila a trh je po nich lačný. Zároveň se značka už dlouho věnuje maloobjemovým strojům zaměřeným na mladé začínající jezdce.

Bylo tedy jen otázkou času, kdy se tyhle dvě věci spojí dohromady, a CF vypustí do světa retro třístovku. Ta logicky stojí na základu 300NK, ovšem nejde jen o převlečení do jiných plastů.

Geometrie sice zůstala nezměněna, ale už o centimetr širší zadní kolo, změna polohy stupaček a víc k jezdci přitažená řídítka udělají rozhodně svoje. Stejně tak pocit z mnohem více polstrovaného sedla ve stylu CL-X.

 

 

Motorově zůstáváme nastejno, jde tedy o kapalinou chlazený jednoválec o objemu 292 cm3, který umí 28 koní a 25 Nm. Už jsme s ním měli několikrát tu čest, a musíme říct, že mezi malými objemy rozhodně jeden z příjemnějších motorů, především pro jeho jemnost a živost.

Stejně tak nás baví ergonomie a komfort velkých CL-X. Není tedy důvod nevěřit tomu, že novinka bude skvělá, a mladí se rozhodně mají na co těšit. Hravá motorka s hmotností 155 kg si hravě najde fanoušky.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno