Cestování nikdy nebylo bezpečnější, jednodušší, dostupnější a pohodlnější – s airbagem!!! Bezpečnostní Helite vesty nepochybně znáte z výstav a akcí po celé republice. Pokud ovšem nechcete mít na sobě vestu, existuje už alternativa v nové Adventure bundě.

Druhá generace turistické bundy Helite Touring New kombinuje nezbytné vlastnosti, které ocení každý cestovatel na dlouhých expedicích, a maximální ochranu. Díky řízené cirkulaci vzduchu získáte bundu na celou sezenu.

Vysoce kvalitní materiály jako Superfabric, Cordura 1000D, Humax membrána, SAS-TEC protektory a reflexní prvky a jedinečná 360° noční viditelnost jsou samozřejmostí. Navíc obsahuje airbag Helite Turtle, který vám v případě nehody zafixuje nejen krční a bederní páteř, ale i vnitřní orgány a minimalizuje tak riziko vnitřního krvácení.

Více info na www.topmoto.cz

 

Často kladené otázky

Mohu nosit airbagový systém Custom počas deště ?

Helite Touring bunda je vodotěsná, větru odolná a prodyšná, aby odolala extrémním podmínkám. Thermo vložku můžete odstranit tak, aby se přizpůsobila jezdecké sezóně.

Mohu Touring bundu prát?

Ano, Touring bunda má odnímatelný airbag.
Pozor! Bundu můžete prát v pračce pouze po vyjmutí airbagu na max. 30°. Neodkládejte bundu do sušičky. Pokud chcete odstranit a znovu sestavit svůj airbag v bundě, kontaktujte svého prodejce nebo shlédněte instrktážní video:

 

 


V opačném případě můžete airbag nechat v bundě a omýt ručně, aniž byste ponořili mechanické součásti systému. Doporučujeme kartáčování v teplé mýdlové vodě (bez čisticího prostředku, výrobků ovlivňující tkaninu)

Je airbag pro opakované použití?

Ano, airbag je možné používat tak dlouho dokud zůstane v dobrém stavu (bez díry, natržení). Je to snadné, systém můžete obnovit sami během 2 minut, aniž by jste odesílali bundu zpět do Helite. Je nutné pouze vyměnit bombičku CO2 za novou, k dispozici je u Helite prodejců po celém světě. Prosím, zkontrolujte velikost airbagu při výměně bombičky.

Jak dlouho bude trvat, než se airbag po aktivaci vyfoukne?

Airbag musí zůstat nafouknutý, aby dostatečně dlouho dobu podepřel a ochránil jezdce. To trvá 5-7 minut, než se airbag plně vyfoukne. Pokud vyšroubujete a odstraníte tak bombičku z vesty, airbag se vyfoukne velmi rychle. Airbag můžete rozepnout a sundat okamžitě po nehodě, pokud jste v bezpečné zóně.

Může se airbag sám od sebe aktivovat? Co když se zapomenu odepnout?

Helite airbagy jsou mechanické, aby nedošlo k neočekávané aktivaci airbagu. Nechtěné nafouknutí je extrémně vzácné. Tažná síla potřebná k aktivaci airbagu je v rozmezí od 20 do 30 kg v závislosti na velikosti. Pokud se jezdec zapomene odpojit od motocyklu, ucítí silné napětí na vestě nebo bundě před tím, než se airbag zaktivuje. Jako bezpečnostní pás v autě, připojit a odpojit trhačku k motocyklu, se i připojování airbagu k motocyklu rychle stane vašm zvykem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno