Své první kilometry mají za sebou již i borci mající na svých strojích českou vlaječku

Info z Czech Dakar Teamu (Jan Veselý): Czech Dakar Team oslavil příchod nového roku v restauraci La Chacra. Večer se nesl v poklidné atmosféře. Hovořilo se o všem možném a tedy samozřejmě i o Dakaru, na který jsme se během uplynulého roku intenzivně připravovali. Krátce po střídmém novoročním přípitku zamířili všichni na hotel, aby byli na dnešní velký den maximálně připravení.
Informace z Argentiny také hovoří o tom, že Jan Veselý spadl při sundávaní pneumatiky z korby nákladního automobilu a zranil se. Doufejme, že to není vážné zranění, které by jej v dalších dnech nějak limitovalo.

Info z KM Racing: Na motocyklisty Davida Pabišku, Ivana Jakeše, čtyřkolkáře Josefa Macháčka, Martina Plechatého, Lukasze Laskawiece a posádku kamiónu ve složení Vlastimil Vildman, Ladislav Fajtl a Jan Bervic čeká v nadcházejících dvou týdnech 9500 kilometrů. Do Buenos Aires se konvoj zase vrátí 15. ledna. V sobotu byl na programu jen přejezd do prvního bivaku ve 377 kilometrů vzdáleném městě Victoria. Podél trasy do prvního cílového města vyšlo podle odhadů pozdravit soutěžící milion motoristických fandů.

V neděli na všechny účastníky čeká 2. část úvodní etapy, která vedle 566 kilometrů přejezdu přinese také prvních 192 měřených kilometrů.

1. etapa – 2. část (2. ledna 2011)

Victoria – Cordoba (566 / 192)

Měřená část první etapy bude pro motocykly a čtyřkolky o 30 kilometrů kratší, jak pro automobily, z důvodu bezpečnosti totiž prostřední část etapy povede jinudy. Po startu čeká rychlá část, která se postupně bude měnit v technickou, až nakonec zavede účastníky do hornatých míst.

Foto: CZECH DAKAR TEAM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno