Jedenáctá, předposlední etapa Dakaru 2021 měla původně měřit 511 kilometrů, ale byla zkrácena na 466 km z důvodu dešťů v okolí cíle, který podmáčel cesty rychlostního testu. Etapa startovala přímo z bivaku v Al Ule a kromě úseků ve vyschlých řečištích, čekala na závodníky i 100 kilometrová pasáž s velkými dunami.

Po etapě čekalo na závodníky ještě 132 kilometrů přejezdu. Jednalo se o nejdelší a podle mnohých i o nejtěžší etapu 43. ročníku Dakaru.

 

David Pabiška: 

Dnes šlo všechno opravdu hladce, bez problémů jak navigačních, tak technických. Až jsem byl překvapen. Pořadatel strašil, že bude peklo, ale z mého pohledu se nekonalo. Nespadl jsem a jsem strašně rád, že už nám chybí jen ten poslední krok. I do něj půjdu s pokorou, připravím pořádně motorku, vyberu pneumatiku, která ještě není tak rozervaná a zítra to dotáhneme do konce…

David Pabiška absolvoval etapu bez sebemenších problémů a vyjel si 33. čas a v celkovém pořadí mu patří 31. příčka. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 4. místě a ta mu patří i v celkovém pořadí kategorie.

 

 

Rudolf Lhotský:

Dneska jsem se opravdu zapotil. Bylo to hodně dlouhé, vyschlá řečiště byla nekonečná a plná kamení. Navigačně jsem to dneska zvládl, nebloudil jsem a ani duny nebyly tak strašné, jak pořadatel sliboval, protože byl písek tvrdý. Jednou jsem lehce upadl, ale motorka je v pořádku a na zítra jí připravím, abych si i poslední etapu užil.

Rudolf Lhotský dnes dojel na 42. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení. V pořadí Original by Motul se po 9. místě v etapě nic nezměnilo a i v celkovém pořadí je Ruda devátý.

 

 

Předposlední etapa zavede závodníky zpět do Jeddahu, kde na všechny úspěšné čeká cílová rampa Dakaru 2021.

 

 


zdroj: TZ, foto: MMPHOTO

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno