To, že legendární britská značka Norton už pár let úspěšně vyrábí motorky, jste asi postřehli. Nedávno jsme vám představili letošní novinku, superbike V4. A protože vývoj nových modelů přeci jen bude stát nějakou tu kačku, je pochopitelné, že Nortonu se hodí dostat peníze zvenku. Hlava firmy Stuart Garner nechtěl rozprodávat akcie a přišel s nápadem si peníze rovnou odpracovat.

 

 

To se hodilo jednomu z největších čínských výrobců Zongshen a vznikl plán na spolupráci. Podle smlouvy podepsané v červenci postaví Norton pro Číňany nový motor – dvouválec o objemu 650 cm3. Ten bude následně vyráběn přímo v Číně a používán do strojů značek Zongshen a Cyclone až po dobu dvaceti let.

 

Souběžně s tím bude Norton vyvíjet další motor o stejném objemu, ale s jinou konstrukcí, sám pro sebe. To už ale bude čistě britská záležitost, výroby Nortonů v Asii se v nejbližší době rozhodně nedočkáme. Zongshen už dnes vyrábí přes 4 miliony motorů ročně a s touto novinkou se chystá k výraznějšímu vstupu na evropské trhy, což by mělo výrobu ještě navýšit.

1 komentář

  1. Nortonu da penize na vyvoj britska vlada. Pro Norton ten motor namaluje jina spolecnost…cinan se smeje britove financujou…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno