Nová Ténéré 700 World Raid nabízí špičkové vlastnosti pro dlouhé cesty, ale i mimořádné schopnosti v opravdovém terénu.

Nové 23litrové dvojité boční palivové nádrže jsou navržené tak, aby vám poskytly klid na nejdelší cestě a odstranily úzkost z dojezdu, s níž se setká každý jezdec, když začne blikat kontrolka rezervy.

Máme vyzkoušené, že v běžných podmínkách použití jsou tyto nové nádrže schopné zajistit dojezd až 500 km. Hmotnost je dále soustředěna a je ideálně rozložena mezi přední a zadní část. Kromě snížené výšky nové konstrukce dvojité nádrže je výhodou modelu Ténéré 700 World Raid také nové sedlo o výšce 890 mm, které má mnohem plošší profil pro plynulejší přechod mezi sedlem a nádrží.

 

 

Nová 5″ barevná přístrojová deska TFT je propojena s komunikační řídicí jednotkou motocyklu (CCU), která komunikuje s aplikací MyRide a poskytuje spojení v podobě upozornění na textové zprávy a příchozí hovory. Ty se zobrazují na přístrojové desce – jakmile je navázáno spojení, zobrazí se úroveň nabití baterie mobilního telefonu, a navíc máte na výběr tři různá témata nového displeje.

Pro optimální ovladatelnost v různých jízdních podmínkách je World Raid vybavený systémem ABS se třemi režimy, které lze zvolit, když motocykl stojí. Pro zlepšení jízdních vlastností v terénu je systém odpružení modelu Ténéré 700 World Raid vybavený řadou významných úprav.

 

 

Nově navržená 43mm přední vidlice KYB poskytuje 230mm zdvih kola – o 20 mm více než u modelu Ténéré 700 – a nabízí vyšší potenciál tlumení nárazů v náročném terénu. Nová vidlice je kromě regulátorů odskoku a komprese a odvzdušňovacího šroubu, kterými disponuje i model Ténéré 700, vybavená také regulátorem předpětí pružin, který umožňuje jezdci nastavit odpružení tak, aby vyhovovalo různým terénním podmínkám a zatížení.

Pro lepší ovladatelnost – zejména v terénu – je součástí standardní výbavy tlumič řízení Öhlins. Montážní poloha je blízko horních brýlí, což jezdci umožňuje díky 18 různým nastavením tlumení rychle seřídit jednotku na preferovanou úroveň citlivosti a odezvy podle konkrétního terénu.

 

 

Nové Ténéré má navíc i vyšší štítek, odnímatelné boční deflektory, LEDkové blinkry nebo větší stupačky. Tohle bude hrozně dobrý, už se těšíme na svezení. Více na www.yamaha-motor.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno