V Sepangu proběhlo představení továrního týmu Suzuki ECSTAR Team pro sezonu 2020. Jezdecké složení týmů zůstává stejné – Joan Mir a Alex Rins. Nově přichází větší využití stříbrné barvy v kombinaci s modrou, to odkazuje úspěchy německého pilota Ernsta Degnera, který v roce 1962 dokázal poprvé pro tuto japonskou značku získat titul mistra světa (třída 50 ccm)!

TEAM SUZUKI ECSTAR, THE BLUE-SILVER WAY

Rok 2020 představuje pro Suzuki 60. ročník působení v závodech. Toto významné jubileum slaví zbrusu novým barevným schématem týmu. Elegantní kombinace charakteristické modré s břidlicovým stříbrem zajistí, že Alex Rins a Joan Mir v davu rozhodně nezapadnou.

Závodní speciál Suzuki GSX-RR se pyšní bohatým dostihovým rodokmenem, který začal již v roce 1960 účastí v Isle of Man’s Tourist Trophy. Zde jen o dva roky později vyhrál jezdec Suzuki Ernst Degner první závod GP. Od té doby Suzuki, jako výrobce, oslavil řadu úspěchů, včetně 14 dalších titulů z mistrovství světa. Poslední vítězství v barvách Suzuki získal v roce 2019 Alex Rins na Grand Prix of The Americas a v britské Grand Prix.

Alex Rins se v loňském šampionátu umístil na čtvrtém místě, získal dvě vítězství a jedenáct Top 5 finishes. Joan Mir zaznamenal v roce 2019 obdivuhodnou sezónu nováčka, která zahrnovala celkem deset TOP 10 finishes a umístění na pátém místě v australské GP. Mladí Španělé nyní po úspěšném roce 2019 vstupují do sezóny 2020.

Alex Rins:
Minulá sezóna mi přinesla jeden z nejúžasnějších pocitů na Zemi, a to moje první vítězství v Moto GP. Všechny tyto emoce si s sebou nesu do roku 2020, stejně jako povědomí o růstu, který jsem v minulé sezóně vykazoval. Jedna z nejdůležitějších zkušeností, kterou jsem se naučil, je, jak lépe ovládat závod. Zejména když vedu nebo bojuji. Jednou z nejlepších věcí, na tom být součástí Suzuki týmu, je, že cítím skutečnou rodinnou atmosféru a podporu. Nevím, jestli to tak bylo i v minulosti, ale já to vnímám jako něco, co má Suzuki zapsáno v DNA.

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno