Podzimní veletrhy nejsou příležitostí představit novinky pouze pro výrobce motorek, ale také pro ty, kteří se zabývají příslušenstvím. Jednou z nejvýraznějších firem v tomto odvětví byl pak na veletrhu italský Cellular Line, výrobce Interphone

Ten známe už spoustu let jako špičkové interkomy řady F. Těm ale s letošním podzimem odzvonilo! Interphone nejen, že má nové logo, ale také úplně novou řadu interkomů. Na trh přichází hned tři provedení a pro zjednodušení si říkají Interphone Tour, Sport a Urban.

Liší se od sebe funkcemi, ale pojďme se nejdřív mrknout na to, co mají společné. Na rozdíl od předchozí řady F5 je tu úplně nový design, který se podle nás hodně povedl, už to není takové klíště a krom toho je na výběr mezi luxusnějším provedením Tour nebo naopak akčně vypadajícím Sport.

Ovšem není to jen o zevnějšku, tahle mašinka je od základu nová. Počínaje chip setem, přes Bluetooth 4.1 až po standardizované konektory (dobíjení přes Micro USB). Úplně nové je také ovládání a párování, oboje zásadně zjednodušené.

Velkou vychytávkou je možnost ovládání celého interkomu pomocí aplikace v telefonu (iOS i Android). Za zmínku stojí taky nová baterie, která zvládne více než 15 hodin hovoru a 1000 hodin v pohotovostním režimu a navíc umožňuje rychlonabíjení, kdy máte k dispozici 80% její kapacity už za hodinu nabíjení.

A jak jsou tedy jednotlivé modely vybaveny? Základní Urban je, jak název naznačuje, určen pro použití ve městě. Umí tedy pracovat s telefonními hovory, GPS navigací, přehrávat hudbu a má vestavěné FM rádio. Má samozřejmě i funkci interkomu, ale počítá se tady pouze s komunikací se spolujezdcem, dosah je tedy cca 100 metrů. Zajímavé je, že stejně jako zbylé dva modely, umí spolupracovat s Bluetooth interkomy všech značek v plném duplex modu.

Model Sport ke všem předchozím funkcím přidává možnost ovládání pomocí hlasových povelů, automatické znovu připojení přerušeného zpárování a především dosah interkomu přes 1 km a možnost spojení až 4 interkomů. Navíc je tu také možnost připojení k PC a přímého updatu firmware ze stránek výrobce.

Do třetice pak top model Tour – k předchozím vlastnostem přidává dosah 1,5 km, jednoduché párování více interkomů jen na jednom z nich, funkci Audio Mix, která umí míchat hudbu, FM a komunikaci a také rozšířené funkce pro práci s telefonem (automatické vytáčení posledního čísla, sdílení hovoru s dalšími interkomy, atd.). Všechny tři modely Interphone jsou samozřejmě plně vodotěsné (IP67) a váží krásných 55 gramů.

Nezůstal kámen na kameni a je skvělé, že se Interphone zase posunul o kus dál. Všechny tři novinky by měly být dostupné během jara. Sledujte www.interphone.cz a brzy se dozvíte ceny a další informace.

 

Foto: archiv

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno