V přilbě AGV jsem ještě nikdy hlavu neměl, nějak jsem se zkrátka s tou značkou za léta mé novinářské praxe nepotkal. S natěšením jsem tedy přijal nabídku na třítýdenní test novinky AGV K6 a rád se s vámi podělím o praktické zkušenosti.

 

Co říká výrobce

 

* víceúčelová, sportovně-cestovní integrální přilba

* špičková úroveň bezpečnosti díky karbon-aramidové skořepině vyráběné ve 4 velikostech

* vybavena plexisklem 100% Max Vision o síle 4,3 mm s pěti možnými úrovněmi otevření

* tvar hledí zajišťuje výhled v úhlu až 190 stupňů (z přilby má být skvěle vidět jak při vzpřímeném turistickém posezu, tak při plném zalehnutí v jízdě po okruhu)

* aerodynamice je podřízen i systém odvětrání přilby

* velkou předností je váha 1220 gramů (díky ní se jedná o jednu z nejlehčích přileb v tomto segmentu na trhu)

* krční límec vyrobený z materiálu Ritmo a ze syntetické kůže, což je varianta vysoce odolná proti případnému oděru

* vnitřní „čepička“ z materiálu Shalimar odvádí pot a zajišťuje měkkost a pohodlí

* interiér je koncipován tak, že umožňuje pohodlné nasazení brýlí

* systém bezpečnostního rychlého vyndání lícnic v případě nehody je zde samozřejmostí

* zapínání pomocí D-kroužků, nejlíp se přizpůsobí velikosti hlavy

* příprava na Pinlock

 

Co říká redakce (testoval Honza Karásek)

 

* Zajímavý údaj je úroveň ochrany. Ta je o 48 % vyšší, než požadují normy bezpečnosti například u přileb, které jsou používány v MotoGP.

* Mechanika plexi je příjemně malá, neoslabuje plochy skořepiny.

* Spodní část přilby je tvarována tak, aby při nehodě co nejmíň ohrozila klíční kosti.

* Přilba je maximálně možně vyvážená a má aerodynamiku upravenou tak, aby ji jezdec na hlavě za jízdy prakticky necítil ani ve vyšších rychlostech.

* Vyzkoušeno. Výstelky lze velice snadno demontovat, tedy je možné je bez problémů vyvětrat, vyčistit a také pravidelně prát.

 

 

Verdikt AGV K6 

Nepřestává mě udivovat kulatý minimalistický tvar přilby, zde je opravdu cíleno na absolutní funkčnost a pohodlí. Dokonale zvládnutá práce v aerodynamickém tunelu je znát.

Přilba působí na hlavě doopravdy lehce, její váha 1220 gramů je úžasná, nicméně ještě větším překvapením pro mě byl průzor hledí a viditelnost z přilby věn. Jako by mi najednou na motorce někdo zapnul širokoúhlé barevné kino do přilby. Člověk vidí doslova „za roh“, a to mě chytlo moc, na téhle přilbě asi ze všeho nejvíc. Navíc lehce zatmavené plexi pěkně dokreslilo barvy v okolí (provozu), takže tu mluvíme o tom nejvyšším levelu bezpečnosti.

Plexi má pět úrovní otevírání. Jelikož byla přilba nová, zpočátku šlo otevírat logicky trochu víc ztuha, ale to se brzy poddalo. Zobáček na otevírání je uprostřed nad bradou, o něco níž je pak ovladač odvětrání spodní části přilby. Je dobře nahmatatelný a pomocí něj se dá dobře odbourat „zamlžování“, což je skvělá vlastnost hlavně při běžném ranním ježdění.

Z negativ bych zmínil asi jen mírnou hlučnost uvnitř přilby, což nelze popsat žádným číslem ani stupnicí. Navíc jsem zkraje měl trochu problém poskládat dovnitř uši, ale to se po několika nandáních a sundáních taky zlepšilo. A vůbec pohodlí, příjemný materiál a zpracování výstelky přilby AGV, to je zas něco, co musím jen a jen pochválit.

Je to tedy přilba, která stojí za ten peníz? Moje odpověď je určitě ano. Vždyť i Valentino tuhle značku léta preferuje a zrovna on nebude z těch, kteří by si na sebe nenavlékli něco špatného! Novinka AGV K6 je pak sportovně-turistická volba se vším, co by taková univerzální přilba pro všechny příležitosti měla umět nabídnout. Nízká váha a hlavně skvostný výhled ven, to jsou dva největší bonusy, proč ji doporučit.

 

INFO

Cena:   11 490 Kč jednobarevná
13 390 Kč v barevném designu

Kontakt: www.yshop.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno