O RS660 jste sice po troškách četli už nějaké dva roky, ale teď je to finále.

Motorka je hotová, ve výrobě a my vám můžeme prozradit, že v showroomech by se první kusy měly objevit už během listopadu, a to za cenu 289 900 Kč. Na výběr bude ze tří barev.

Motor je řadový dvouválec se zapalováním po 270 stupních vycházející z poloviny současné V4. Pochlubit se bude moci na svůj objem 660 cm3 hodně slušným výkonem 100 koní, kterým bude sekundovat točivého momentu 67 Nm.

Obojí poměrně nahoře, výkon vrcholí v 10 500 otáčkách, točivý moment o dva tisíce níže. Samotný motor pak slouží také jako aktivní prvek konstrukce, hliníkový rám nedosahuje až dolů a kyvná vidlice je tak chycena právě na motoru.

 

 

I díky tomu se může RS pochlubit pohotovostní hmotností pouhých 183 kg. Rozvor 1370 mm spolu s úhlem hlavy řízení 24,1° naznačuje, že půjde o pěkně mrštnou motorku, logo KYB na tlumičích pak slibuje velmi dobrou funkčnost, stejně jako radiální čtyřpístky Brembo M4.32 doplněné o pancéřové hadice a radiální pumpu.

Elektronika, to je balíček APRC s náklonovým ABS, kontrolou trakce, antiwheelie, nastavitelnou motorovou brzdou, oboustranným rychlořazením, palivovými mapami a překvapivě také tempomatem.

Pozice řídítek nevypadá až tak radikálně, očividně stavěli motorku pro každý den, ne radikální okruhovku.

Další podrobnosti hledejte na www.aprilia.com

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno