Sezona 2021 je pro Royal Enfield další z těch přelomových. Z nabídky totiž mizí legendární jednoválcové pětistovky, jsou nahrazeny novou řadou.

Na první pohled se může zdát, že Meteor jde až moc do cruiseru, ale když se podíváte na siluetu staršího Classica, jsou si velmi podobní. Ať tak, nebo jinak, máme tady krásnou městskou motorku nejen pro mladé a začínající jezdce.

Postavena je na komplet novém základu. Rám má zdvojené trubky, ale tvarově se drží svého předchůdce. Nový motor s objemem 349 ccm opustil tradiční OHV rozvod, nově je tu jedna vačková hřídel nad hlavou. Nechybí také vyvažovací hřídel. Tohle už opravdu nebude klepající se buchar, ale jemný a pohodový jednoválec.

Jsme zvědavi, jestli na jeho základu postaví v Indii i větší objemy. Někomu by mohlo přijít 20 koní a 27 Nm málo. Cílení na mladé je znát i z palubky – k analogovému tachometru s integrovaným digitálem, na kterém najdete palivoměr, zařazený kvalt a řadu dalšího, se přidává druhý menší digitální budík zvaný Tripper.

 

 

Na něj si pomocí Bluetooth můžete z telefonu posílat navigační údaje, Enfield na to připravil svoji appku, která využívá navigaci Google Maps. No, vida, technologie nemusí být jen otázkou dražších motorek.

Do prodeje půjde Meteor ve třech úrovních výbavy, kdy můžete jít od jednoduché očesané motorky až po cestovně vybavený stroj s velkým plexi a řadou dalších doplňků. Ceny by měly startovat na úrovni 120.000 Kč !!!

Za super peníze moc pěkně udělaná malá motorka.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno