Triumph se rozhodl posílit svoji cestovní řadu Tiger o nejmenší 660. Ta na rozdíl od většiny větších brášků hned z dálky křičí: „Do terénu se mnou nepočítej!“, spíš se bude stavět proti malému Traceru nebo Versysu.

Prostě lehká cestovní motorka, která zvládne v pohodě delší štreky a klidně i ve dvou, ale nebude žádná střela. Nový Tiger je logicky postaven na základu Tridenta 660, z něhož vychází jeho trubkový rám i tříválcový motor.

Ten je, stejně jako u naháče, naladěn na 81 koní a 64 Nm, což bude na pohodové cestování s 260 kg suché hmotnosti bohatě stačit. A pozor, k dispozici bude i uškrcená verze pro řidičák A2.

 

 

O podvozek se postarala Showa – vpředu najdeme USD vidlici o průměru 41 mm, vzadu monoshock s nastavitelným předpětím (u obou zdvihy 150 mm). Tlumiče vedou 17palcová litá kola.

Brzdy dodal Nissin, vpředu dvojici kotoučů o průměru 310 mm brzdí dvoupístky, vzadu je doplňuje 255mm kotouč s jednopístkem. Ve výbavě malého tygříka najdete také elektronické systémy, tedy povinné ABS, nastavitelnou kontrolu trakce a také dvojici palivových map.

 

 

K tomu pak jednoduchou TFT palubku.  Nad ní pak výškově nastavitelné plexi, pěkně jednou rukou! Kromě motorky Triumph představil i celou sadu příslušenství, díky kterému si ji budete moct dotvořit na řádného cesťáka.

Cenu zatím neznáme, ale troufneme si odhadovat něco kolem 230 tisíc, což by mohlo konkurenci udělat vrásky. První kousky by se měly na showroomy dostat už koncem ledna 2022. Víc info na www.triumphczech.cz.

Motohouse Katalog motocyklů a čtyřkolek 2022

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno