Jedno z největších překvapení letošního podzimu u italské značky  Fantic. Ten ani nenaznačil, že by pracoval na nové motorce, a vida, máme ji tu.

A jakou! Už pětistovky Caballero byly především v zahraničí dost oblíbené, a pro svou hravou povahu a pěkné zpracování se zalíbily i nám. Teď to ale bude úplně jiná hra. Caballero totiž dostává dvouválec.

A ne jen tak ledajaký. Pokud podle nápisu CP2 na boku hádáte, že před sebou máte Yamahu, pak se nepletete. Tyhle dvě značky mají navázanou velmi úzkou spolupráci, Fantic mimo jiné od Japonců koupil motorářskou továrnu Minarelli. A teď tedy motor z Ténéré nebo MT-07 v Caballeru.

Prozatím v jednom provedení na kolech o průměrech 19 a 17 palců se zdvihy tlumičů 150 mm, takže jasný scrambler. Rám si Fantic postavil svůj a motor zřejmě prodělal drobné úpravy na vstřikování, protože hlásí trochu vyšší parametry s výkonem 75 koní a točivým momentem 69 Nm.

Odpružení je kompletně od Marzocchi a brzdy dodalo Brembo, na předku radiální čtyřpístek. Elektronika, to jsou palivové mapy, náklonové ABS a nastavitelná kontrola trakce, vše přehledně na 3,5″ kulatém TFT displeji.

Nemůžeme si pomoct, ale tohle vypadá jako sakra zajímavá motorka, která do kategorie heritage vnáší silnou konkurenci třeba i pro Yamahu XSR700.

 

*motor Yamaha CP2; *styl menšího Caballera; *komponenty, na kterých se nešetřilo; * výkon 75 koní

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno