Milánský veletrh EICMA je sice až za pár dní, ovšem i tak se dnes představuje několik nových strojů. Jako první začněme Kawasaki. Ta na výstavě v Tokiu představila dlouho očekávanou novinku dvě dosavadní řady výrobce. K magickému označení H2, které říká, že jde o motorky s litrovým motorem vybaveným kompresorem, se přidává Z. A to u Kawy neznamená nic jiného, než nahatou motorku.

I když se u Kawasaki snažili novinku co nejvíc připodobnit ostatním modelům řady Z, na první pohled je jasné, že tady se vycházelo z H2, celá motorka je masivnější, než třeba Z1000. Základ je tedy z H2, stejný trubkový rám, i když byl upraven, a v něm pak řadový čtyřválec o objemu 998 cm3 s přeplňováním pomocí kompresoru. Nastavení motoru je pro naked samozřejmě trochu jiné, takže krom rozdílných hodnot výkonu a točivého momentu se dá očekávat také silnější zátah v nižších a středních otáčkách. Ovšem, jestli má o něčem takovém u téhle bestie smysl mluvit.

200 koní při 11 000 ot./min. a 137 Nm při 9 500 ot./min

 

Byť je tisková zpráva k novince zatím skromnější, doplnění informací očekáváme na veletrhu EICMA, něco přeci jen vidíme. Na předku tradičně Showa a jejich vidlice BPF. Na ní potom brzdiče Brembo M4.32. Pneu mají rozměry 120/70-17 a 190/55-17. Velkou změnou oproti H2 je zadní hliníková kyvná vidlice, která je oboustranná, zmizelo tedy letmé uložení kola. Na starosti ji pak má tlumič Uni-Trak taktéž od Showy.

239 Kg včetně náplní

 

Jak je tomu dnes standardem, opomenuta samozřejmě nemohla být ani pokročilá elektronika. Víceosá jednotka slibuje náklonové ABS, třístupňovou kontrolu trakce, launch control, nechybí palivové mapy, nebo obousměrné rychlořazení. Ovládání je sdruženo na TFT displej a na levé řídítko tak, jak to známe už ze standardní H2. K dispozici je také aplikace Rideology a propojení s telefonem pomocí Bluetooth.

Kawasaki prolomila hranici – 200 koní v nahaté motorce je vážně šílenost! Samozřejmě nebude poslední, Ducati, KTM a ostatní do toho jdou taky. Příští rok se očividně máme na co těšit. H2 Z bude k dispozici na začátku roku se cenou zatím odhadovanou někde kolem 450 až 480 tisíc Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno