O tom, že italský výrobce špičkových interkomů Cellular Line připravil pro letošní sezonu kompletně novou řadu, jsme vás už informovali. Na jarním veletrhu v Brně jsme si mohli novinky osobně prohlédnout, ale teď můžeme konečně oznámit prodej a podělit se s vámi o první zkušenosti od test ridera

„Po vybalení z krabice na mě mrkla jednotka, která je na první pohled masivnější než předešlá řada, ale to je opravdu jenom zdání. Jednotka nabrala v oblasti bočních tlačítek pro ovládání hlasitosti a rádia/přehrávače, ale na šířku, výšku a délku jsou rozměry prakticky totožné. Nalepovací úchyt je naopak výrazně menší, a proto bude jeho instalace snazší. Je sice pravda, že na přilbě jednotka působí mohutněji, ale za to je dobře nahmatatelná.

Novinka má oproti starší verzi více tlačítek, která jsou logicky rozmístěná. Příjem telefonu je vpředu. Po spárování s telefonem je k dispozici i možnost přehrávání hudby, a pokud máte v přehrávači připravenou hudbu, po zmáčknutí tlačítka se okamžitě spustí. Opětovným zmáčknutím se hudba pozastaví, pomocí zadních tlačítek se dá listovat tam a zpět stejně jako u FM rádia. Výborné je, že jednotka díky více tlačítkům není vůbec ukecaná a prakticky ji slyšíte jen občas, odpadlo také dlouhé a krátké zmáčknutí tlačítek. Určitě bude nutné si na nové ovládání zvyknout, ale když jsme se naučili mlátit do klávesnice počítače a psát poslepu smsky na starých telefonech, bude to hračka.

Instalace je naprosto stejná jako u předchozí verze, přičemž konektor telefonu „leze“ zespod jednotky, proto je lepší nalepit jednotku trochu výše. Zvuk hovoru je jako vždy srozumitelný a nyní se mi zdál trochu čistější. Poslech muziky se jeví hlasitější a sytější, srovnatelný se sluchátky Schuberth/Shoei z předchozí modelové řady. Naprostou peckou je ale nabíjení pomocí micro USB na zadní části jednotky. U verze Tour je v balení dokonce powerbanka, která prodlouží výdrž baterie o nějakou tu hodinku. První testy skupiny, která se teď vrátila z Maroka, ukázaly mnohem vyšší stabilitu spojení a výdrž baterie dva dny při plném zatížení skupinovou komunikací.

Model Tour je nejvíce vybaveným modelem současné řady Interphone a v provedení single přijde na 7700 Kč (Twin Pack 13 500 Kč). Levnější modely Sport a Urban se zatím na trh nedostaly, ale čekáme je každým dnem.

Sledujte www.interphone.cz a dozvíte se víc.

 

Interphone Tour:

*Bluetooth®V4.2 s možností aktualizace SW
*Funkce interkom (konferenční hovor až pro 4 uživatele Interphone)
*Dosah interkomu až 1,5 km
*Hlasové příkazy z GPS navigace
*Stereo přehrávání hudby prostřednictvím A2DP a AVRCP ovládáním
*Integrované FM rádio s podporou RDS

DESIGN – zcela nová konstrukce s uživatelsky přívětivým uspořádáním tlačítek pro rychlou volbu. Sluchátka využívají konektor mini USB, pro nabíjení a AUX je nově konektor micro USB.

RYCHLÉ PÁROVÁNÍ pouhým přiložením dvou jednotek

SMARTPHONE APP – nastavení pomocí aplikací pro Andorid i iOS

RADIO FM MIX – možnost poslechu rádia na pozadí komunikace ve funkci interkom

ANYCOM – možnost propojení s interkomy jiných značek

VOX INTERCOM – aktivování funkce interkom pomocí hlasového povelu

BATERIE – čas hovoru až 20 hodin, pohotovostní 1000 hodin

FUNKCE RYCHLONABÍJENÍ – na 80 % kapacity baterie za pouhou hodinu

 

*Voděodolné – certifikace IP67
*Vhodné pro uzavřené i otevřené helmy
*Certifikace CE, FCC , IC, Bluetooth®, Telec

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno