Talentovaný český závodník totiž dokázal na velmi rychlé a technické trati zajíždět v rámci motocyklového šampionátu CIV skvělé časy. V sobotním závodě dokonce překonal rekord dráhy a při neuvěřitelné stíhací jízdě předjížděl jednoho soupeře za druhým. Bohužel, v momentě, kdy závodu jasně kraloval, udělal chybu, upadl a nedojel. A protože ho v neděli odsunuly na šesté místo technické problémy, je teď celkově v šampionátu až pátý.

Ten výsledek mrzí. Míra totiž touží po celkovém triumfu. Jenže už do Itálie přijel s velkým handicapem. V týdnu ho na ruce pokousal pes. I s tímto bolestivým zraněním se ale rozhodl bojovat a fanouškům na okruhu v Mugellu tím připravil zajímavou podívanou.

Pojďme od začátku. V úvodní kvalifikační jízdě zajel Miroslav Popov kolo za 2´01,229 sekundy, což byl třetí nejlepší čas pátečního odpoledne. V sobotu ještě zrychlil a v druhé kvalifikaci si díky času 2´00,360 sekundy zajistil čtvrtým místem velmi dobrou pozici v první řadě startovního roštu.

V úvodu prvního závodu mu sice nevyšel start, propadl se až na dvanácté místo. Záhy ale začala jeho velká stíhací jízda. V ní časem 1´59,386 sekundy dokonce překonal rekord dráhy. Ve čtvrtém kole už byl čtvrtý a v pátém šel dokonce do vedení. Když měl ale v šestém kole téměř sekundový náskok, upadl v zatáčce před nájezdem na cílovou rovinku a závod pro něj skončil.  Vítězství nakonec slavil Niccolo Antonelli (Gabrielli Racing), jenž zároveň převzal vedení v šampionátu.

V neděli dopoledne absolvoval Miroslav Popov zahřívací trénink s desátým časem na kolo a vzhledem k tomu, jak byl rychlý v prvním závodu, čekal se od něj další útok na špici. Ani tentokrát ale vše neproběhlo bez problémů. Český borec se po startu propadl na čtrnáctou příčku a navíc se potýkal s nedostatečným výkonem pohonné jednotky. Jeho talent se ale opět projevil. V technických pasážích totiž kraloval.  V druhém kole se posunul na desáté místo a od osmého pokračoval až do cíle šestý. Což vzhledem k problémům s motorem nebylo špatné umístění.

 

CIV, průběžné pořadí po 6/8 závodech sezony – 125GP:

1. N.Antonelli (Gabrielli Racing) 103b., 2. K.Calia (MGP Racing 2B) 97b., 3. R.Fenati (Gabrielli Racing) 95b., 4. M.Parziani (Faenza Racing) 73b., 5. Miroslav Popov (Ellegi Racing) 68b.

Foto: tým Ellegi Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here