Aprilia MotoGP potvrdila informaci, o které se již delší dobu spekulovalo. Od Grand Prix na Aragónu nahradí Maverick Vinales Lorenza Savadoriho.

Italská továrna Aprilia potvrdila očekávání a po úspěšných testech Mavericka Vinalese v Misanu oficiálně oznámila jeho přesun na pozici stálého jezdce továrního týmu již v letošní sezoně.

Maverick naskočí do sedla tovární Aprilia poprvé při závodním víkendu na španělském okruhu Motorland Aragón. V sedle tak nahradí stávajícího jezdce Lorenza Savadoriho. Dle vyjádření Aprilie ovšem Savadori zůstane v roli testovacího jezdce a počítá se s tím, že do několika závodů zasáhne na divokou kartu.

 

 

„Jsem extrémně hrdý na to, že mohu oznámit naše plány pro zbytek letošní sezony a také pro rok 2022. Vedle Aleixe budeme mít v týmu velmi talentovaného jezdce v podobě Mavericka, který se již během prvního test na naší motorce cítil komfortně. A rozhodli jsme se, že od Grand Prix na Aragónu nastoupí do role stabilního jezdce. Zároveň mohu potvrdit, že Lorenzo Savadori v našem týmu zůstane v podobě testovacího jezdce a počítáme s tím, že ještě do několika závodů v letošní sezoně odstartuje na divokou kartu,“ řekl závodní ředitel Aprilie – Massimo Rivola.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: aprilia-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno