Marc Marquez se o víkendu představí na okruhu COTA v Texasu, kde od roku 2013 vyhrál všechny kvalifikace a všechny závody MotoGP.

 

V Texasu se o nadcházejícím víkendu pojede třetí kolo Mistrovství světa MotoGP a Dani Pedrosa s Marcem Marquezem, budou u toho.

Poté, co před týdnem podstoupil úspěšnou operaci pravého zápěstí, začal Dani Pedrosa rehabilitační proces, a i když samozřejmě ještě nebude na 100% zdráv, připojí se k Marcu Marquezovi, aby společně s ním nastoupil ve Spojených státech do závodu královské kategorie. Marc a Dani mají skvělé úspěchy na technickém okruhu COTA v texaském Austinu. Marc zde získal své první MotoGP pole position, ale i první vítězství v MotoGP. To se psal rok 2013 a od té doby ho zde nikdo neporazil. Dani se zde třikrát vyšplhal na pódium z jeho čtyř příležitostí, ve kterých zde závodil.

 

Marc Marquez

„Po dobrém startu sezony v Kataru, jsme v Argentině nezískali žádné body, ale v obou závodech jsem se cítil dobře, což je pozitivní. Sezona je dlouhá a nejdůležitější je, že jsme na dobré úrovni. Jedeme do Austinu, na dobrý okruh, s dobrou atmosférou a skvělými vzpomínkami. Bylo to místo mého prvního pole position a mého prvního vítězství v MotoGP. Byli jsme tam schopni být silní, takže je to pro nás dobré místo. Nicméně to bylo, protože každá sezona je jiná. Motorky, pneumatiky, podmínky. Tento týden byla provedena práce na snížení hrbolatosti, takže uvidíme, jaká trať bude. Během víkendu budeme naši práci soustředit na nastavení pro závod, a pak v neděli uvidíme, kde budeme schopni skončit.“

 

Dani Pedrosa

„Od operace jsem začal rehabilitaci a cítím se každý den lépe a lépe. Hodně jsem na tom pracoval, abych snížil bolest z pohmožděnin a zánětu. Postupně se  svaly zotavují, což mi dovoluje dělat pokroky. Musím ovšem zjistit, jaké jsou naše skutečné možnosti. Až na motocyklu budeme schopni skutečně poznat naší situaci. Ovšem to, co je v této chvíli jasné, je, že stojí za to cestovat a vyzkoušet to. Důležitou součástí mé síly cestovat do Austinu pochází z vašich zpráv, plných podpory, takže všem vám děkuji.“

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno