Když si Ital vezme do parády klasickou britskou motorku, může z toho být zajímavý výsledek, obzvlášť, pokud se z retra stane sportovně laděný bike. A přesně tak to proběhlo v tomto případě, obdivujte parádní T12.2 EVO.

Největší světový sraz Triumphů Tridays se pomalu blíží (21. – 23. 6. v německé Neukirchen) a tak milovníci této značky začínají zbrojit, customéři pomalu ukazují svoje výtvory. Tehnle kousek pochází z italských Benátek a rozhodně by neměl ujít vaší pozornosti. 

 

Základem byl Triumph Bonneville, ale nezůstal kámen na kameni. Asi nejzásadnějším zásahem je změna sekundárního převodu na řemen a s tím nutná výměna kyvné vidlice. Tu tlumí dvojice nastavitelných Bitubo. Přední vidlice pochází ze Speed Tripla 2007, 17palcová kola jsou obuta do pneumatik Metzeler Sporttec M3 o rozměrech 120/70 a 160/60. Brzdy na předku, to je dvojice 320 mm kotoučů a k nim radiální čtyřpístky Brembo. Stupačky, řídítka a hromada drobných dílů pochází přímo od Free Spirits, stejně jako laminátové kapoty.

 

Svoje dostal také motor, nový sací systém s parádní kuželkou od K&N doplnily parádně namotané výfuky s koncovkami vedle zadní kapotáže. S tím bylo samozřejmě hrábnout do mapování řídící jednotky. Výsledkem je pár koníků navrch a hlavně ostřejší odezva motoru, která se při sportovním řádění bude hodit. Tohle bude hodně zábavná motorka.

Foto: Free Spirits

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno