Uplynulý víkend proběhlo dvěma závody finále ADAC Northern Europe cupu. Jelo se v Holandském Assenu společně se seriálem BSB a Oliver sem přijížděl na průběžném třetím místě.

V proměnlivém počasí proběhl páteční trénink I první kvalifikace a Oliver zde zajel v tréninku druhý a v kvalifikaci šestý nejlepší čas.

V sobotu v druhé kvalifikaci byl Oliver rozhodnut své páteční maximum vylepšit a v každém zajetém kole zrychloval. Bohužel v závěru kvalifikace přišla chyba v podobě kontaktu se stále vlhkým obrobníkem a následoval velmi nepříjemný highsider, serie kotrmelců naštěstí bez následků pro Olivera, ale s poškozením motocyklu, které vypadalo na předčasný odjezd domů. Díky pomoci paddock se nakonec motocykl podařilo opravit a Oliver mohl nastoupit do odpoledního závodu.

Závod byl z důvodu deště po prvním kole zastaven, restartovám jako mokrý a zkrácen na 9 kol. Oliver se po startu pomalu propracovával z 8. Pozice až na 4. Avšak po drobném zaváhání v posledním kole byl odmávnut na pátém místě. Nebylo to umístění, které jsme si představovali, ale při všech okolnostech jsme byli rádi za body v rámci šampionátu.

V nedělním warm upu Oliver opět zajížděl velmi dobré časy a tým to naplnilo optimismem, že sobotníí nehoda jej nijak nezpomalila. V závodě se podařilo velmi dobře odstartovat a zařadit se do vedoucí skupiny jedoucí o podiová umístění. Celý závod se ve skupině v prakticky každém kole měnilo pořadí a bylo jasné, že se bude rozhodovat v posledních kolech. V nájezdu do posledního kola se Oliver probojoval na druhé místo. V ten moment jsme netušili, že závod I šampionát rozhodne britský závodník z kategorie moto3 GP, bohužel pro nás nepříznivě. Jezdec pohybující se na 11 místě v této kategorii se ztrátou 10s na svého soupeře začal nesmyslně bojovat s Oliverem, kterého se mu podařilo shodit….. Oliver tak závod nedokončil ( dle pravidel BSB nesmí motocykl po pádu zvednout a pokračovat ) což pro něj znamenalo ztrátu podia jak v závodě, tak v šampionátu, kde se umístil celkově čtvrtý se ztrátou dvou bodů na třetího.

Pro tým to byla hořká tečka za jinak úspěšnou sezónou, nicméně s rokem 2016 jsme spokojení. Oliver celou sezonu prokazoval, že ve svém prvním roce na motocyklu kategorie moto3 je schopen jet velmi rychle a konzistentně I na okruzích, kde nikdy nejel  a že je třeba s ním počítat.

V ADAC NEC zakončil sezonu na čtvrtém místě, v Alpe Adria RR nenašel v žádném odjetém závodě přemožitele a získal zde titul šampiona.

Celý tým se nyní již připravuje na sezonu 2017, kde bude jasnou ambicí snaha o vítězství v seriálu ADAC NEC.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli, CTECH.CZ  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.