Na německý Sachsenring jsme se v uplynulých dvou týdnech podívali dvakrát – jednou v rámci německého šampionátu IG KÖNIGSKLASSE, kde jsme využili možnosti, aby se zde Oliver svezl a udělal si představu o okruhu.

Tohoto závodu se účastnili téměř všichni jezdci šampionátu NEC a tak měl Oliver I možnost porovnat svou momentální formu s ostatními. V tréninku I kvalifikaci zajížděl Oliver stabilně dobré časy a vyjel si třetí místo na startu. V závodě pak bylo vše jinak, neboť přišel déšť a jelo se na vodě, což bylo pro všechny zúčastněné nové.

Oliver velmi dobře odstartoval a do druhého kola najížděl na druhé pozici za německým závodníkem Dirkem Geigerem. Ve druhém kole přišlo drobné zaváhání propad na čtvrté místo a s tím i ztráta 6ti sekund na vedoucího jezdce. Oliver se však velmi rychle vrátil do svého rytmu, ztrátu během tří kol stáhl, Geigera předjel a zvítězil s náskokem 6ti sekund. Tento závod nás naplnil optimismem před následujícím víkendem, kde NEC serie mířila na Sachsenring společně s MotoGP.

MotoGP víkend měl pro Olivera na program pouze dvě kvalifikace a závod. V páteční kvalifikaci Oliver obsadil třetí místo, které se mu v sobotní podařilo vylepšit na druhé a team se těšil na závodní neděli.

Oliver využil start z první řady beze zbytku a po první zatáčce byl na druhém místě. Bohužel v tom samém kole v deváté zatáčce při souboji se soupeřem přišla chyba a “motokrosový” průlet kačírkem s návratem na trať na 15 místě a ztrátou 8 sekund na skupinku bojující o první až šesté místo. Oliver celý závod tuto skupinku stahoval a v předposledním kole se zapojil do boje o páté místo. Vzhledem k ne úplně šťastné volbě tvrdosti směsi zadní pneumatiky však již nebyl schopen dostat se výše a závod dokončil na šestém místě.

Ze Sachsenringu tak veze deset bodů, v šampionátu se propadl na třetí místo, nicméně ztráta na vedoucího jezdce se snížila z 15ti na 9 bodů.

Další závodní víkend nás čeká 26.-28.8. ne německém Oschersloebenu společně s WEC šampionátem. O tomto víkenci jezdci NEC pojedou závody dva a zároveň se jede osmihodinový závod mistrovství světa vytrvalostních závodů ve kterém se opět představí Olivera trenér Lukáš Pešek.

Děkujeme všem partnerům, 4SR, Honda ČR, Stratos auto, Tyrex, Yshop, Motorbike, Polygos print, Fiat ČR, Sebimoto, Pirelli  a samozřejmě všem fanouškům za podporu.

Foto: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno