Velmi nadějný pátek vystřídala bolestivá sobota. Oliver König v závodě mistrovství světa superbiků v Barceloně dostal ve druhém kole highsidera

Po pádu pak odkulhal z tratě a ihned ho organizátoři přesunuli k doktorům. Český jezdec má z nehody podvrknutý kotník a nohu musí neustále ledovat. „Motorka mě vypálila na Mars, byl to největší highsider, co jsem kdy měl. Důležité je, že nemám nic zlomeného. Uvidíme, zda se účastním ve Španělsku nedělního programu,“ dodal König z týmu Orelac Racing Movisio. Nedělní druhý závod superbiků je opět na programu od 14:00.

 

 

Vše vypadalo velice dobře. Oliver König totiž v Barceloně předvedl parádní výkon ve druhém tréninku. V něm se totiž dostal na sedmnácté místo a ztratil méně než dvě vteřiny na šampiona Alvára Bautistu.

Byl to asi můj nejlepší pátek, co jsem v superbicích. Potěšilo to celý tým. Navíc motorka se tu chová dobře, jenom to tady kvůli vysokým teplotám hodně klouže,“ popisoval rodák z Prahy, který se těšil na sobotní závod. Do něho vyjížděl z předposledního 23. místa.

V prvních kolech jsem se snažil být trochu agresivnější. Ve druhé zatáčce jsem předjel Toma Sykese a pak španělského mistra superbiků Lopese, který mi to pak vrátil na rovince,“ dodal König, jehož další pokračování zhatil pád.

Přihodilo se to ve druhém kole a ve čtvrté zatáčce. „Nechápu, co se stalo. Motorka mě vyhodila zničehonic. Pád nebyl moc bolavý, ale mám z něho podvrknutý kotník. Zlomené to naštěstí není, ale je to pěkně nateklé a uvidíme, jestli to vůbec dáme zítra do boty. Nohu každou půlhodinku leduji,“ tvrdil jediný český jezdec v MS superbiků.

V prvním závodě ve Španělsku došlo celkem k šesti pádům, po několika kolech se muselo vše restartovat. „Byl tam souboj s Lopesem o pozici a věřím že by byl Oliver schopný být silný ke konci závodu. Bohužel přišla chyba. Za mě je to i tak určitě posun oproti Assenu co se týče jízdy. A ty čáry v datech už se hodně blíží Jonathanu Reovi,“ hodnotil druhý den v Barceloně Ondřej Ježek, který Königovi pomáhá z pozice rider coache.

O tom, zda český jezdec na kawasaki nastoupí do nedělního programu, se rozhodne až v něděli ráno.

 

 


zdroj: TZ, foto: Orelac Racing Movisio, Václav Duška

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno