Hlavně dohonit tréninkové manko a lépe poznat závodní stroj ducati. Takové měl hlavní cíle Oliver König před druhým závodním víkendem letošní sezony IDM.

Druhý závodní víkend se uskuteční Oscherslebenu. Český jezdec do něho vstoupí sebevědoměji. „Měli jsme zhruba tři dny testů, ve kterých jsme se poprvé významněji posunuli.

Mám z toho radost, cítím se lépe. S motorkou jsem najel více než 800 kilometrů,“ prohlásil König, člen týmu Hertrampf Racing Ducati. Závody prestižního mezinárodního německého mistrovství mohou fanoušci sledovat zadarmo na youtube kanálu.

 

 

Úvod sezony byl pro Königa hektický. Do tréninkového procesu se vracel po zranění a se zcela novou motorkou značky Ducati mu chyběly najeté testovací kilometry. V Sachsenringu nakonec nedokončil ani jeden závod, v kvalifikaci však bral osmnácté místo. „Během května jsem se vrátil do svého standardu a své běžné kondice. Byl jsem také trénovat s motokrosovou motorkou,“ dodal König, který se s jeho superbikovou ducati postupně sžívá.

Vidím v ní jednoznačné benefity, ale někde ještě určité nedostatky, které se nám podaří určitě vyřešit. Teď je pro mě důležité, abych své motorce hodně věřil. Jedině tak budu zase konkurenceschopný,“ tvrdil bývalý jezdec mistrovství světa superbiků.

Trať v Oscherslebenu má König v oblibě. „Je technická a hezká. Často po ní jezdí závodní vozy, takže je celkem nagumovaná od aut. To nebude zcela ideální v momentě, kdy bude pršet.“

Úroveň IDM je podle něho hodně vysoká, na startu je plno rychlých jezdců. „Pokusím se bojovat o pozice v nejlepší desítce. Doufám, že se nám to podaří o tomto víkendu. Důležité je hlavně předvést progres,“ dodal König.

 

 

 


zdroj TZ, foto IDM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno