ACCR Czech Talent Team – Willi Race se musí při závodech mistrovství světa Superbiků ve francouzském Magny-Cours obejít bez Olivera Königa. Český závodník si bohužel při nedávném tréninku přivodil zranění a lékaři mu zakázali start.

Oliver König musí vynechat závody ve francouzském Magny-Cours, kde se tento víkend jede další kolo letošní sezóny mistrovství světa Superbiků. Oliver si během trénování v Mostě přivodil zranění hlavy a ruky. Právě kvůli možným dalším rizikům s hlavou nebyl lékaři pro připuštěn závodit. Tým se snažil rychle najít náhradníka, ale všichni čeští jezdci jsou tento víkend na jiných závodech. Ve Francii místo Olivera nastoupí Taylor Moreton, který tak doplní Vojtěcha Schwarze a Miloslava Hřavu. Program začíná již zítra prvními tréninky.

 

 

 

Oliver König

“Čeká nás předposlední závod sezóny v Magny-Cours, poslední je Katar. Před Magny-Cours jsem byl tři dny trénovat v Mostě a bohužel jsem spadl při posledním tréninku v posledním kole v poslední zatáčce. Dopadlo to tak, že jsem byl chvíli v bezvědomí, protože jsem se uhodil do hlavy. K tomu jsem si roztrhl prst. Následně jsem byl vrtulníkem převezen do ústecké nemocnice a zůstal tam na pozorování. Prst mi zašili, mám na něm sedm stehů. Od začátku týdne až do dnes jsem sháněl lékaře a řešil hlavně to, abych mohl o víkendu závodit. Každý měl jiný názor, ale rozhodl jsem se do Magny-Cours odcestovat a zkusit to. Dnes jsem přímo na okruhu podstoupil lékařskou prohlídku a bohužel konstatovali, že nejsem schopný jet. Nebylo to ani kvůli tomu prstu, ale kvůli tomu, že jsem se uhodil do hlavy. Pokud by přišla nějaká další rána, tak by to mohlo mít horší následky, což by bylo nebezpečné.”

“Jsem zklamaný, protože jsem tady v Magny-Cours testoval a podařilo se mi tu zajet slušný čas. Vypadá to, že bude pršet a na vodě jsem tady také jezdil, takže je to určitě škoda. Proto, abychom tu závodili, jsme udělali všechno, tým připravil motorku, já se zkusil přijet podrobit kontrole. Mrzí mě to také proto to, že jsem v šampionátu na 24. místě a Top20 jede zdarma do Kataru, zbytek si to musí z nějaké části doplatit. To je nyní na týmu, jak se domluvíme a zda seženeme dostatek financí. Chci se všem omluvit, ale když se trénuje, dává se do toho 100% a to jsme udělali. Bohužel se nám to v tuto chvíli úplně nevyplatilo. Omlouvám se týmu a všem, co nás celou sezónu podporovali. Myslím si, že sedmé místo v Doningtonu bylo hezké, jen je škoda, že se na to nemůže navázat. V Portimãu to nebyl můj víkend, tady to mohlo být lepší, ale nedá se nic dělat. Děkuji všem, kteří se o mě postarali jak na okruhu v Mostě, tak v nemocnici a že mě dali do pořádku. Nyní budu pokračovat v rekonvalescenci a budu trénovat na příští sezónu, která bude snad lepší.”

 

 

Jakub Smrž – manažer týmu

“Mrzí mě, že se Oliver zranil a rozhodnutí lékařů bylo správné. U tak mladého kluka by nebylo rozumné riskovat zranění hlavy. Oliver dává do tréninku maximum, bohužel teď se to nevyplatilo, ale hlavně, že se nestalo něco vážnějšího. V průběhu sezóny dával najevo, že může patřit mezi nejlepší a i když se to ne vždycky povedlo, Oliver i my jako tým jsme měli progres a toto není nejlepší ukončení sezóny. Pokusíme se dát dohromady finance na závod v Kataru, aby ještě dostal šanci. Pro tento závod jsem hledal náhradního jezdce v českých řadách, ale bohužel všichni kluci, kteří by splňovali kritéria pro WSSP300, závodí tento víkend buď v Německu, Španělsku nebo Mostě. S většinou jsem osobně mluvil a nakonec jsem musel angažovat náhradníka z Anglie. Náhradníkem je Taylor Moreton, který závodí za PR Racing ve třídě Superstock 600 a má zkušenosti na Moto3 i na třístovce. Už tu máme všechnu techniku a personál, takže je blbost, aby motorka stála a on nám může dát zpětnou vazbu, abychom věděli na čem v zimě zapracovat.”

#WorldSSP300 #FRAWorldSBK #WorldSBK

Sledujte ACCR Czech Talent Team – Willi Race na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/CzechTalentTeam/

Instagram: https://www.instagram.com/accr_czech_talent_willi_race/

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno