Další závody seriálu WSBK se uskuteční až 15. července ve Velké Británii, poté jsou na programu v mistrovství světa superbiků závody v Mostě.

Na dobré výkony ze soboty nedokázal bohužel navázat. Oliver König ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v italském Misanu skončil devatenáctý s mezerou na předposledního jezdce.

Navíc oproti sobotě se nedostal tolik do soubojů. „Nebylo to dobré, příčiny budeme ještě s týmem analyzovat. Musím se z toho ponaučit a připravit se pořádně na další závody, které se pojedou ve Velké Británii. A poté už je na programu mostecký okruh, na který se moc těším,“ prohlásil jezdec z týmu Orelac Racing, který byl v sobotu dvacátý.

 

 

Nedělní program nezačal pro českého závodníka špatně, ve warm-upu zajel čas s odstupem tří vteřin na nejrychlejší. V Superpole Race obsadil dvacáté místo. Také ze začátku nedělního závodu se držel s hlavní skupinkou, jenže ta mu postupně ujížděla. Přitom v sobotu se König byl schopný držet Argentince Leandra Mercada po několika kol.

„S týmem jsme dumali nad tím, jak motorku ještě zrychlit. A to hlavně v pasážích, ve kterých jsem na Mercada ztrácel. Řešili jsme nastavení stroje,“ prohlásil König, který v sobotu v Itálii předvedl skvělý výkon v tréninku, když byl jen 2,5 vteřiny za nejrychlejšími světovými jezdci. V neděli v pátém kole druhého závodu začínal ztrácet několik vteřin na předposledního Itala Alessandra Delbianca. Ten měl zanedlouho technický problém, podobně jako další jezdci.

 

 

Před Königem byl stejně jako v sobotu Argentinec Mercado. K němu se však dostat nedokázal, v cíli na něj ztratil přes dvacet vteřin a celkově na čelo pak minutu a 22 vteřin. „Tohle rozhodně nejsou časy a výkony, které bych chtěl předvádět. Pozitivní z víkendu vnímám to, že jsem na tom fyzicky dobře, po tréninku a přípravě už mi nehandicapuje ruka, kterou jsem si zlomil před začátkem sezony. A načerpal jsem spoustu zkušeností s jízdou ve velkém vedru na okruhu, který mi moc nevyhovuje,“ prohlásil König ze španělského týmu Orelac Racing.

 

 

 


Zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno