Vytoužené body do celkové klasifikace Ondřej Ježek z pátého kola MS Superbike v Imole nepřivezl. Ve druhém závodě měl sice bodovanou skupinu dlouho na dostřel, nakonec se však musel spokojit se 17. místem.

Závod byl ovlivněn červenou vlajkou po technické závadě Ondrova týmového kolegy Ayrtona Badoviniho. Po restartu se Ondřej držel ve skupince s Bradlem, Krummenacherem a Russem. Posledního jmenovaného dokázal překonat, ostatní však byli nad jeho síly.

Ondřej Ježek:Řekl bych, že to dnes bylo o něco lepší než včera. Jel jsem o něco rychleji a dlouho se držel bodovaných pozic. Poté, co jsem předjel poblázněného Russa mi ovšem ostatní poodjeli, a tak jsem konec závodu už vypustil. Měl jsem docela problémy s předním gripem, rychlá jízda byla riskantní a kluci přede mnou jeli opravdu rychle, takže nebylo bohužel o co bojovat. V Imole to byla další ukázka, že tým Grillini zatím na vyšší pozice nemá. Je to škoda, protože všichni technici v týmu pracují na 100%. Nemají ovšem s čím pracovat, když to tak řeknu. Uvidíme za 14 dní v Doningtonu.”

Šesté kolo MS Superbike se koná 26. – 28. 5. v britském Donington Parku.

Pořadí II. jízda WSBK Imola 2017:
1.  C. DAVIES  /GBR/    Ducati Panigale R
2.  J. REA   /GBR/   Kawasaki ZX-10RR  + 3.739
3.  T. SYKES  /GBR/   Kawasaki ZX-10RR   + 4.342
4.  X. FORÉS  /ESP/   Ducati Panigale R   + 14.441
5.  M. MELANDRI /ITA/  Ducati Panigale R   + 14.596
…17. O. JEŽEK    /CZE/  Kawasaki ZX-10R   + 1’15.311

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno