Dlouhá závodní pauza je pryč a český motocyklový závodník Ondřej Ježek už se třese na napínavý konec sezony Světového poháru Superstock 1000. Do konce zbývají dva závody a cíle jsou jasné. Skončit v celkovém pořadí na stupních vítězů. Jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati si přestávku mezi závody zpestřil i komentováním Velké ceny České republiky z Brna a v rozhovoru přiznal, že ho na Masarykově okruhu svrběly ruce

Ondro, komentoval si Grand Prix České republiky, jak sis tuhle prestižní akci užil?

Abych se přiznal, byl jsem trochu nervózní. Ne z kamery ani mikrofonu, ale z toho, že závodní pauza už je na mědlouhá a už bych se co nejraději viděl zpátky v sedle. S Václavem Svobodou jsme komentovali téměř kompletní program od pátku až do neděle. V neděli jsem se ukázal i ve studiu s Petrem Suchoněm. Byla to výborná zkušenost.

 

Pak už si se ale zase vrhnul na trénink. Pověz nám, jak probíhal? Zařadil si nějaké novinky?
Jako novinku jsme zařadili skákání na trampolíně. Pro koordinaci a prostorovou orientaci výborná věc. Ono umět padat je také hodně důležité. Ale nebylo to rozhodně jen o trampolíně. Pokračoval jsem ve svém stávajícím tréninku – jízda na enduru, na kole, balanční cvičení, posilovna, plavání, lezecká stěna atd. Zkrátka abych byl na konec sezóny co nejlépe připravený.

 

 

Z toho, co povídáš, mi vychází, že je to samá práce a dřina a žádný čas na odpočinek.
A to zas ne. Jeden víkend jsem jel s přítelkyníŠárkou na chatu na Vysočinu. Na nějaký rozsáhlý odpočinek ale opravdu nebyl mocčas a ani to nebylo úplně žádoucí. Odpočíval jsem v červenci.

 

Určitě už musíš myslet na příští sezonu. Jsou nějaké cestičky, které se ti ukázaly?
Jednání probíhají a budou probíhat i v Jerezu. Zatím ale nic konkrétního není. Mým cílem zůstává jet v příštím roce Superbiky.

 

Teď tě čekají 10.-11. září testy v Jerezu. Co od nich ty a tým očekáváte?

Budeme se soustředit na trénink závodní distance. Míváme téměř vždy problémy s přilnavostí předního kola ke konci závodu. Bylo to vidět i na IDM ve Schleizu, když jsem ve druhé polovině závodu nemohl dále bojovat s Lanzim jedoucím na Superbiku. Čekají nás intenzivní dva dny, takže věřím, že v tomto uděláme krok správným směrem.

 

20. září tě pak právě v Jerezu čeká předposlední závod sezóny. Co k němu říct?

Že to bude náročný a megadůležitý závod. Právě proto jsem se snažil v přípravě nic nepodcenit a věřím, že zamakáme i na motorce během testů. Budu chtít konečněvyhrát a dostat se zpět na třetí místo v celkové klasifikaci světového poháru Superstock 1000.

Po Jerezu ale tvá Tour nekončí. Jaký je potom tvůj další program?
Ze Španělska přiletím na dva dny domů a hned následující víkend nás čeká finále IDM na Hockenheimringu. Odtud rovnou přejedu do Francie, kde se tradičně na okruhu Magny Cours koná 4. října poslední závod Superstocků 1000. Takže mě čeká takové měsíční turné.

Foto: TripleM by Barni Racing Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno