Velkým peklem, co se týče teplot i výsledků na trati, si prošel brněnský motocyklový závodník Ondřej Ježek v thajském Buriramu. Sobotní i nedělní závod nedokončil kvůli technické poruše.

 

Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra pohyboval beznadějně na posledním místě se značnou ztrátou na předposledního. “Nedá se. Motorka nedělá, co po ní požaduji. Najet a vyjet ze zatáčky v rychlosti, abych stačil ostatním, je prostě nemožné,” stěžoval si Ondra celý víkend.

V sobotním závodě ho navíc zradila mechanická věc, když ztratil rukojeť řídítka. “Začala se posouvat už ve třetím kole. Chtěl jsem dokončit závod, protože nás jelo jen 19 a třeba by to stačilo na body. Čtyři kola před cílem jsem ji ztratil úplně a stále jsem byl 19., tak jsem zajel do boxu,” shrnul Ježek sobotní martyrium.

 

“Do nedělního závodu se mi ani nechtělo startovat. Bylo jasné, že zase pojedu ocas. S elektronikou se v tento moment nedalo nic dělat, takže motorka byla úplně stejná jako v sobotu.” Byla však nakonec ještě horší.

“Před zahřívacím kolem začala motorka stávkovat. Nešla nastartovat. Odjel jsem nakonec z pit-lane a start stihl. Elektronika se však úplně zbláznila. Začala přepínat mapy, úrovně trakce a motorové brzdy. Bylo nebezpečné pokračovat, dělalo to psí kusy. Nakonec mě stejně diskvalifikovali, protože jsem z boxu vyjel zpátky na trať v momentě, kdy bylo jasné, že už nemůžu být klasifikován.”

Jak se bude tato velmi špatná situace řešit? “Do Aragonu bychom měli mít kompletní a funkční elektroniku. Takže očekávám markantní zlepšení, i co se týče práce našich mechaniků. Bude to závod pravdy, protože pokud ke zlepšení nedojde, nemůžu fanouškům slíbit, že mě při závodě v Brně uvidí. Koho by bavilo takové závodění?” Dodal zklamaný Ježek.

Výsledky druhého závodu WSBK Thajsko 2018:

1. C. DAVIES /GBR/      Ducati Panigale R        31’23.406
2. M. VAN DER MARK /NED/      Yamaha YZF R1           + 2.185
3. A. LOWES  /GBR/   Yamaha YZF R1           + 3.884
4. J. REA  /GBR/   Kawasaki ZX-10RR      + 6.554
5. X. FORÉS  /ESP/      Ducati Panigale R        + 8.973
DSQ. O. JEŽEK  /CZE/    Yamaha YZF R1

Průběžné pořadí v šampionátu:

1. J. REA                69 bodů 
2. M. MELANDRI       67 bodů
3. X. FORÉS             60 bodů
4. CHAZ DAVIES      57 bodů
5. A. LOWES            48 bodů
…19. O. JEŽEK            1 bod

 


zdroj: TZ zpráva

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno