Umístění v TOP 3 – posun do Superbiků. Parádní motivace, splnil by se mi sen, říká Ježek. Zatím ve Světovém poháru Superstock 1000 drží Ondra po čtyřech odjetých závodech právě třetí místo

Když se umístíš mezi nejlepšími třemi, dostaneš divokou kartu pro poslední závod MS Superbiků v Kataru. Takovou motivaci má před sebou český motocyklový závod Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati. Zatím ve Světovém poháru Superstock 1000 drží po čtyřech odjetých závodech třetí místo. Naposledy v Británii dojel na šestém místě.
 
Ondro, zavodní víkend v Donington Parku přinesl 6.místo. To asi není přesně to, cos očekával a v co jsi doufal.
Je to pravda. Celý týden jsme se trochu motali v kruhu a nepodařilo se nastavit motorku tak, abychom byli schopni sekundovat klukům na bedně. Spokojeni s Doningtonem jsme rozhodně nebyli.
 
Už v kvalifikaci bylo vidět, že nedokážeš zajíždět časy jako ti nejlepší. Co jste s týmem nejvíce ladili?
Nepodařilo se nám najít správný kompromis mezi ovladatelností motorky a gripem zadního kola. Ani v kvalifikaci nám nová guma nedala tu pravou výhodu na zajetí rychlého kola. Nezajel jsem čas pod 1:30 a to mě zklamalo.
 
 
Povídej, jak se pro tebe vyvíjel samotný závod.
Od startu to nebylo úplně špatné, dostal jsem se brzy na čtvrté místo a věřil si, že půjdu dále dopředu. Po několika kolech se mi ale nedařilo se na třetího De Rosu dotáhnout a naopak jsem ani o kousek neujel dvojici za mnou. S přibývající délkou závodu jsem ztrácel tempo a kluci se přese mě dostali zpátky. Ke konci už jsem si pouze hlídal šesté místo.
 
V neděli tě přijel navštívit hlavní sponzor Pavel Feireisl ze společnosti FANY Gastroservis. Bylo to pro tebe velké překvapení, nebo si měl náznaky, že se něco chystá?
Bylo to velmi příjemné. Vůbec jsem to nečekal a o to větší mi to udělalo radost. „Fany“ mi podobné překvapení přichystal i v minulosti, ale už je to pár let. Jen mě mrzí, že jsem se vzácné návštěvě neodměnil nějakým lepším výsledkem.
 
Šampionát je v polovině a ty držíš průběžné třetí místo. Jak to bereš z osobního hlediska a co tomu říkají v týmu?
V týmu jsou spokojeni. Třetí místo není vzhledem k okolnostem vůbec špatné. Je samozřejmě škoda posledního závodu, ale ty předchozí nám vyšly docela dobře. Sice to zatím nevyšlo na vítězství v závodě, ale co není, může stále být. Nikde není napsáno, že Aprilia a BMW budou dominovat úplně všude.
 
 
Co je potřeba změnit do dalších závodů, aby si zase jezdil na medailových pozicích?
Bude důležité se srovnat psychicky. Poslední týdny pro mě nebyly vůbec jednoduché. A také budou potřeba vylepšení na motocyklu, zejména přilnavost zadního kola. Zde na čtyřválce ztrácíme opravdu hodně.
 
Od týmu máš speciální motivaci, že když skončíš v šampionátu do třetího místa, nahlédneš už letos do MS Superbike při posledním závodě v Kataru. Co nám k tomu povíš?
Náš tým se netají, že by chtěl v příštím roce závodit v královské kubatuře. Od šéfa týmu pana Mosera je pěkné, že mi udělal takovou motivaci už pro letošní rok. Věřím, že se mi to podaří a splním si jeden za svých snů startovat v Superbicích.

Foto: TripleM by Barni Racing Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno