Randy De Puniet se stal třetím pilotem Teamu ERC Endurance pro osmihodinovku v Sepangu.

Team ERC Endurance, který nedávno obdržel oficiální podporu od Ducati Corse v šampionátu FIM EWC, oznámil zcela novou sestavu pro osmihodinový závod na okruhu v malajském Sepangu. K našemu Ondřeji Ježkovi a francouzskému jezdci Louisovi Rossimu, se do sedla Ducati Panigale V4R posadí zkušený jezdec Randy de Puniet.

Francouz Randy De Puniet je bývalým pilotem královské kategorie MotoGP, ale má také solidní zkušenosti v závodech Endurance, včetně dvou pódií z osmihodinovky na japonském okruhu Suzuka v letech 2014 a 2017, ale i z několika sezón s týmem SRC Kawasaki a Honda Endurance Racing.

 

 

Dalším francouzským závodníkem německého týmu je třicetiletý Louis Rossi, jehož český fanoušek zná především z jeho startů v Grand Prix kategorií GP125, Moto3 a Moto2, kde zaznamenal nejlepší výsledek v roce 2012, když z patnácté pozice na startu jeho domácí Grand Prix v Le Mans dokázal suverénně zvítězit poté, co druhému jezdci v cíli nadělil 27 sekund (stejný závodní víkend se ovšem do historie GP zapsal především čtvrteční tiskovou konferencí, během které Australan Casey Stoner oznámil, že na konci sezony ukončí svou závodní kariéru).

 

 

Třetím do party je pak náš jezdec Ondra Ježek. Jeho kariéru netřeba představovat. Z evropských stocků 600 a 1000 se dostal do světových supersportů a následně superbiků. Zkušenost má již i z Mistrovství světa Endurance, kde startoval v několika závodech s motocyklem BMW týmu Mercury Racing.

 

 


zdroj: bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno