Ve dnech 28. – 29. října 2017 se v Jerezu konal poslední závod sezóny španělského šampionátu CEV, kde podal vynikající výkon třináctiletý český jezdec Ondřej Vostatek s novým týmem Igaxteam. Dokázal se prosadit ve španělské a evropské elitě prestižní kategorie Pre-moto3 a jako jediný český zástupce získal první pódiové umístění za 3. místo v historii šampionátu.

Ondřej Vostatek po výměně týmu patřil na posledních závodech španělského mistrovství v kategorii Pre – moto 3 k naprosté špičce a mezi TOP 5 jezdců se zařadil i v Jerezu. Již od prvních čtvrtečních tréninků patřil mezi nejrychlejší a dokázal porážet jednu španělskou hvězdu za druhou. V měřené kvalifikaci to oficiálně potvrdil a dokázal porazit všechny jezdce, kteří se letos probojovali do Red Bull Rookies Cupu 2018. V první kvalifikaci skončil na čtvrtém místě se ztrátou na prvního jezdce 0,286 sekundy a v druhé kvalifikaci byl druhý se ztrátou 0, 143 sekundy. V celkovém součtu to nakonec znamenalo 4. místo na startu. V nedělním warm-upu zajel opět výborný třetí nejlepší čas a vše nasvědčovalo tomu, že by mohl padnout nejlepší výsledek sezóny.

V závodě Ondřej dobře odstartoval a podržel si svojí pozici. V prvním sektoru se ale už pořadí jezdců měnilo. Ondřej se celý závod držel ve vedoucí skupině jezdců. V posledních kolech ale před ním jedoucí Barry Baltus začal ztrácet kontakt se skupinou a náš jezdec měl velký problém se před tohoto zkušeného jezdce dostat. Nakonec ho Ondřej předjel, ale ztráta na skupinu už byla 2 sekundy. V posledních dvou kolech dokázal náskok ještě stáhnout, ale zdálo se, že i tak už výsledek nedopadne podle očekávání. V závěru závodu a v poslední zatáčce ale havarovali čtyři jezdci z vedoucí skupiny, a náš jezdec se posunul na místo čtvrté. Před Ondrou dojel na třetí pozici jezdec na motocyklu s větším výkonem a s neschválenou elektronikou, který se zúčastnil závodu dodatečně a jeho výsledek se do výsledku závodu nezapočítával, takže Ondřej skončil na místě třetím a získal své první pódiové umístění v tomto šampionátu.

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Jsme hrozně rádi, že to nakonec vyšlo a že nám trochu přálo i to štěstíčko. Ondra celou sezónu makal a s novým týmem si skvěle rozumí, i když s nimi jel teprve podruhé. Kluci prostě makali výborně, takže jsem maximálně spokojen. Podařilo se nám trefit do týmu i materiálu, který Ondrovi sedí, a musím znova zopakovat, že to nelehké rozhodnutí změnit tým se nám vyplatilo. Je velmi pozitivní, že jsme byli celé 4 dny ve špičce a každý den jsme potvrdili, že tam patříme. Ztráta na nejrychlejšího byla vždy okolo 0,1 -0,3 vteřiny. Dokonce je to historicky největší úspěch i našeho týmu, kterému se to v této kategorii ještě nikdy předtím nepodařilo. O to je to víc perfektní pocit.“
„Po 4 letech ve Španělsku opět cítíme obrovskou vzpruhu, satisfakci a motivaci do našeho dalšího snažení a cítíme, že jsme na správné cestě. Je to skvělý pocit, když ten kluk od 6 let maká a pak se to povede. Prostě pohárek z Mistrovství Španělska CEV Pre-moto3 má jen jeden Čech a to je Ondřej Vostatek a jsem rád, že to je zrovna můj syn.“

Ondřej Vostatek dodal:

„Byly to naprosto skvělé závody, navíc na trati, která patřím k mým oblíbeným. V týmu je skvělá atmosféra a se všemi si perfektně rozumím. Motorka funguje výborně a moc mě baví. V závodě se mi podařilo dobře odstartovat a jel jsem s první skupinou. Strategie byla taková, držet se v první skupině a nikam zbytečně nespěchat. Věděli jsme, že se bude rozhodovat v poslední zatáčce, kde se často předjíždí, ale i padá, pokud pojede do cíle celá skupinka. Takže jsem byl na pozoru. V průběhu závodu si nikdo nebral servítky a jelo se v každé zatáčce zprava a zleva zároveň. Došlo i na kontakt na přední kolo, což jsem ustál, ale ztratil dvě pozice. Pak jsem se dlouho trápil s Baltusem a skupina mi poodjela. Vypadalo to, že už to nedám. Ale rozhodla právě ta poslední zatáčka, kde chyba jednoho sebou vzala ještě tři, a já dojel na třetím místě. Bylo to fantastické a můj nejlepší závod sezóny. Chci proto moc poděkovat všem co mi věřili a podporovali mě, týmu, mojí rodině, která to se mnou nemá jednoduché, a hlavně sponzorům Compos Distribution a Psi Hubík, kteří mi nadále umožňují dělat to, co mám rád. Ještě mě čeká poslední závod FIM CEV Repsol ve Valencii a doufám, že i tam se mi podaří uzavřít sezónu s nějakým pěkným výsledkem.“