16.- 17. září 2017 se po prázdninové přestávce vrátil Ondřej Vostatek spolu s ostatními jezdci k závodění v seriálu Juniorského mistrovství světa FIM CEV Repsol, aby navázal na své dosavadní úspěchy. Po bodech z deštivého Albacete, skvělém 8. místě z Barcelony, stíhací jízdě z 24. místa na osmé ve Valencii a zisku dalších bodů z větrného Estorilu, vybojoval další body i v Jerezu a je jedním ze tří jezdců, kteří pokaždé dokončili závod na bodovaném místě.
V Jerezu se Ondrovi dařilo v úvodním tréninku, kde patřil mezi prvních pět nejrychlejších jezdců. V pátek se ještě zrychlilo a Ondra začal mít problém ze zadní pneumatikou, která dobře fungovala pouze 10 kol. Bylo proto nutné ji pošetřit, aby vydržela v kvalifikaci i závodě.
 
Do kvalifikace Ondřej nastoupil v 9 hodin ráno a při teplotě pouhých 13 stupňů, kdy nastavení motocyklu a zadní pneumatika vydržela pouze šest kol. Ondra tak dokončil kvalifikaci s roztrhanou pneumatikou na 17. místě. Do druhé kvalifikace se udělaly změny v nastavení motocyklu a Ondra vyjel na roztrhané pneumatice, aby se vyzkoušelo, zda se nové nastavení projeví pozitivně. Po 10 minutách bylo jasné, že to byl krok správným směrem a došlo ještě na výměnu nové pneumatiky. I když Ondra již neměl moc času se zlepšit, posunul se v druhé kvalifikaci na 14. místo.
V obou závodech Ondra dobře odstartoval, ale v první zatáčce pár pozic ztratil. Postupně se probojoval zpět a celý závod jel ve skupince, kde se bojovalo o desáté místo. V posledním kole ale přišel kontakt od soupeře, který Ondrovi znemožnil bojovat v posledních metrech o desátou příčku. Závod tak dokončil na 14. a v druhém závodě na 13. místě.
Jan Vostatek po závodech řekl:
„Určitě to byl pro Ondru super zavodní víkend. Bojoval, závodil, předjížděl, měl kontakty loket na loket. Je dobře, že zatím ve všech závodech byl schopen dojet do cíle a hlavně vždy na bodovaných pozicích.“
„Bohužel s výsledky ve španělském mistrovství CEV moc spokojeni nejsme. Během závodní pauzy, proto probíhala dlouhá jednání s týmem ETG Racing o možnostech situaci zlepšit, ale bohužel jsme nedospěli ke shodě. Velmi nás to mrzí, ale musíme jít dál a zbylé dva závody v kategorii Pre-moto3 pojedeme s novým týmem IgaX team, se kterým se představíme poslední zářijový víkend na okruhu v Albacete. Závěrem bych rád poděkoval za důvěru našim a fanouškům, kteří nám drží palce na naší dlouhé a mnohdy trnité cestě. Díky moc“ Dodal Jan Vostatek na závěr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno