Osmým závodem pokračuje tento víkend mistrovství světa supersportů na italském okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. Příprava motocyklového závodníka Ondřeje Ježka na tento podnik neprobíhala vůbec optimálně. Několik dní byl vinou zdravotních problémů upoután na nemocniční lůžko.

 
 
Lékařská komise FIM se na základě lékařských zpráv o onemocnění očního nervu rozhodla start v osmém závodě sezóny Ondrovi nepovolit. V týmu Go Eleven jej nahradí Ital Luigi Morciano.

„Jsem velice zklamaný. Veškeré zprávy od českých neurologů jsou v tomto ohledu pozitivní. Bohužel závěrečné slovo má lékařská komise FIM a ta byla jiného názoru. Moc mě to mrzí, protože jsem udělal v posledních dvou týdnech maximum pro to, abych byl na tento závod připravený.”
 

 
„Už v průběhu května jsem měl menší problémy s viděním na pravé oko. Nebylo to vzhledem k typu mého sportu úplně příjemné. Po Doningtonu jsme měli o něco delší závodní pauzu, takže byl konečně čas to řešit. Nakonec se problém ukázal jako zánět očního nervu, který jsme v pražské nemocnici Na Homolce úspěšně přeléčili,“ shrnuje svoji zdravotní situaci Ondra.
 
Poslední týden byl pro Ondru náročný, protože po více než týdenním klidovém režimu bylo nutné tělo opět vrátit do psychické i fyzické pohody. „Myslím, že se mi to podařilo. Poslední tři dny před odjezdem do Itálie jsem se vyloženě věnoval tréninku a nějaká síla ve mně ještě stále je (smích). Zatrénoval jsem si na horském a silničním kole, proběhl i trénink v tělocvičně, vidění je po léčbě v pořádku, takže se cítím připraven,“ potvrzuje náš jediný český zástupce ve třídě MS Supersport.
 
 
Před Misanem patří Ježkovi v průběžném pořadí šampionátu 11. pozice, na desátého Malajce Zulfahmiho Khairuddina ztrácí 8 bodů. „Mrzí mě výsledek posledních dvou závodů. V Malajsii jsem skončil na zemi nezaviněně, ale v Doningtonu to zkrátka nebyl můj den,“ vrací se Ondra k závodu ve Velké Británii, kde za víkend skončil třikrát na zemi. „Doufám, že se nic takového už nebude opakovat. Misano je na tři měsíce poslední závod. Do letní pauzy bych chtěl vstupovat v dobré náladě, takže by bylo ideální se dostat zpět do nejlepší desítky. Do Misana navíc přijede řada mých fanoušků, bylo by hezké se jim za jejich cestování odvděčit top výsledkem.“
 
Závod mistrovství světa Supersportů můžete sledovat v neděli 19. června živě od 11:15 na Eurosportu 2.
 
Časový harmonogram víkendu:
 
Pátek 17.6.2016
11:30-12:30 Volný trénink 1
14:45-15:45 Volný trénink 2
 
Sobota 18.6.2016
9:15-9:30 Volný trénink 3
11:30-11:45 Superpole 1
11:55-12:10 Superpole 2
 
Neděle 19.6.2016
9:00-9:15 Warm up
11:20 Závod (od 11:15 živě na Eurosportu 2)

 

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno