Zdravotní stav českého motocyklového závodníka Ondřeje Klymčiwa se každým dnem zlepšuje. Do nemocnice v Limě se dostal s těžkými zraněními v pondělí po pádu ve 3. etapě rallye Dakar 2018. Přinášíme další aktualizace o jeho zdravotním stavu.

Další den v nemocnici v Limě má za sebou český motocyklový závodník na rallye Dakar Ondřej Klymčiw. Ondra si při pádu ve třetí etapě letošního jubilejního 40. ročníku přivodil těžká zranění a musel být převezen do nemocnice v hlavním městě Peru v Limě.

Po několika vyšetřeních bylo zjištěno, že má zlomené dva obratle, pohmožděné plíce a musel být uveden do umělého spánku. Jeho stav se nadále zlepšuje a nejsou tu žádné komplikace.

Dnes ho měli lékaři probudit z umělého spánku, ale to se nakonec odkládá na zítra. V tuto chvíli ještě podstoupí magnetickou rezonanci, ale jinak je jeho stav dobrý. Více informací přineseme zase zítra.

Všem děkujeme za pozitivní zprávy a podporu, kterou Ondrovi posíláte.

Ostatní závodníci týmu Klymčiw Racing se mezi tím vydali do páté etapy. Ta vedla z města San Juan de Marcona do Arequipy. Na měřené trase dlouhé 266 km pro motorky, je opět čekaly hlavně písčité terény. Poté následoval dlouhý přesun do bivaku.

Nejlepší čas v cíli z trojice závodníků našeho týmu měl Petr Vlček, který etapu zvládl za 5:02:43, který ho se ztrátou 1:43:01 zařadil na 56. místo. Petr do etapy startoval z 64. místa a v polovině se dostal až na 56. místo. V dalším měřeném úseku dvě pozice ztratil, ale ty opět dohnal v poslední části trasy. Díky tomu se v celkovém hodnocení po pěti etapách posunul na 61. místo.

Jako druhý do cíle dorazil Američan Bill Conger v čase 6:03:15 se ztrátou 2:43:33 na vítěze Španěla Joana Barredu Borta. S tím se zařadil na 86. místo v této etapě. Celkově si také dost polepšil a je na 86. místě. Bill do etapy startoval z 92. místa, poté 9 míst ztratil, ale v dalších úsecích začal postupně získávat lepší rychlost a začal stahovat pozice soupeřů.

První česká motocyklová závodnice na Dakaru Gabriela Novotná startovala z 91. místa a celý den se pohybovala na hranici stovky. V úvodu etapy byla i před svým týmovým kolegou Billem Congerem. Dnešní etapu nakonec dojela na pěkném 92. místě ve ztrátě 3:40:50 a čase 7:00:32. Celkově se dostala na 90. místo.

Pozn. Upozorňujeme, že v době odesílání této zprávy nebyly výsledky kompletní, takže může dojít ke změně.

 

#OK #OK22 #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2018 #PETRVLCEK #GABRIELANOVOTNA #BILLCONGER #KLYMCIWRACING

Pro více informací navštivte:

Web: http://www.ondrejklymciw.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/klymciwondrej/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdYyH3NIi9jOcKyHqAYZJVA

Instagram: https://www.instagram.com/ondrejklymciw/

Twitter: https://twitter.com/ondrejklymciw

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno