Konec dobrý, všechno dobré. Tak by se dal shrnout úvodní závodní víkend mistrovství světa Supersportů z pohledu jediného českého jezdce Ondřeje Ježka. V Austrálii na okruhu Phillip Island přišel nejprve ošklivý pád při testech a jezdec týmu Go Eleven byl rád, že se postavil na nohy

Páteční dva hodinové měřené tréninky rozhodovaly o tom, kdo pojede superpole 1 a kdo superpole 2. A českému závodníkovi se moc nedařilo. Po pádu v testech se fyzicky necítil dobře a navíc mu nesedly ani změny v počasí.

„Byly jiné povětrnostní podmínky a ty hlavně ovlivnily průjezd všemi rychlými levými zatáčkami. Supersport se v tomto chová úplně jinak a nedokázal jsem se s tím zatím srovnat,“ vysvětlil Ondra, kterému patřilo 17. místo.

V sobotním superpole 1 byl blízko tomu, aby se probojoval do superpole 2. Ale nebylo mu přáno. „Byla to škoda. Systém superpole si zejména na mě a Anthony Westovi trochu smlsnul. Vinou malé chyby mi unikl postup do druhé části. V ní by mi můj čas stačil na 8. místo,“ zhodnotil Ondra, který tak do nedělního závodu startoval ze 14. pozice.

Výsledky závodu WSS v Austrálii čtěte …ZDE

Hlavní závod, to už ale byla jiná káva. Ondrovi vyšel start, byl součástí vedoucí skupiny a nakonec se může radovat z prvních osmi bodů do hodnocení šampionátu.

Začalo to skvěle, rychle jsem se zabydlel v top 10. To trvalo do 12. kola, kdy začalo trochu pršet. V ten moment jel přede mnou Nicolas Terol, který hodně ubral. Než se mi ho podařilo předjet, tak jezdci před námi byli pryč. V posledních kolech jsme s Rolfem ujeli ostatním pronásledovatelům a nakonec jsem před ním 8. místo uhájil. Na to, že jsem v úterý nevěděl, zda se ve středu probudím, tak jsem s umístěním maximálně spokojený! Děkuji týmu, který pracoval výborně celý týden. Nyní pár dní odpočinku a hurá na druhý závod do Thajska,“ uvedl český jezdec týmu Go Eleven.

Druhým závodem MS Supersportů bude 11. – 13. března podnik v Thajsku v Buriramu.